Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšia séria Paneláku je na spadnutie: Krausove proroctvo sa naplnilo, toto povedal po odchode Bártu zo seriálu!

Joj vo štvrtok prekvapila správou o návrate Alexandra Bártu do Paneláku, autor seriálu Andy Kraus ani len netušil, že pred rokmi tento scenár predpovedal.

Postava Milana Kordiaka patrí v dennom seriáli Panelák ku kľúčovým a napriek tomu, že sa z deja vytratila pred piatimi rokmi, pre divákov bola naďalej atraktívna. Tvorcovia seriálu sa už po necelom roku po odchode Alexandra Bártu z Paneláku snažili jeho postavu oživiť, no pokusy blokovala Markíza exkluzívnou zmluvou s hercom.

Téma návratu Bártu do seriálu sa otvárala pravidelne a Joj musela zakaždým konštatovať to isté – herca nepustia zmluvné podmienky. Po piatich rokoch sa však situácia zmenila a Bárta s Markízou nepredĺžili zmluvnú exkluzivitu. Herec po viacerých neúspešných projektoch na obrazovke televízneho lídra nakoniec zamieril späť do Paneláku.

Zaujímavosťou pritom je, že sa Bárta do seriálu vracia v čase, aký len náhodne predpovedal autor Paneláku, Andy Kraus. Keď sa ho redaktori Nového času na jar 2012 pri odchode Bártu zo seriálu spýtali, či Kordiakovi nechá pootvorené dvere pre návrat, odpovedal: „Najskôr v 17. sérii. Ak nejaká bude.“

A tá, zdá sa bude a práve s Kordiakom. Postava Alexandra Bártu sa má vrátiť na konci aktuálnej 16. série a tvorcovia rátajú s tým, že sa jeho linka opäť naplno rozbehne v prípadnom pokračovaní, 17. sérii. Kraus tak pred piatimi rokmi ani len netušil, ako sa jeho slová môžu naplniť.

Foto: Nový čas

Čítať viac...
Nahor