Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalšia novinka vo vysielaní Markízy! Nečakane zaradila krátke správy, pomôcť chce Búrlivému vínu!

Krátke spravodajstvo ponúkal líder v minulosti len počas dňa, teraz ho nečakane zaradil aj pred štartom hlavného večerného programu.

Po RTVS bude tých divákov, ktorí prichádzajú k obrazovkám po ôsmej hodine večer, rýchlym spravodajstvom informovať aj Markíza. Kým telerozhlas vysiela svoje krátke Správy RTVS po športovej relácii Góly, body, sekundy, kedy ešte Joj vysiela svoje Noviny, líder po prvý raz Krátke Televízne noviny zaradil do vysielania pred 20:30.

Ide pri tom o novinku, ktorú televízia neohlásila, neavizovala ju ani moderátorská dvojica Televíznych novín na konci vysielania. Krátke správy začali približne o 20:28, kedy ešte v ostatných dňoch bežalo Počasie, Búrlivé víno stihlo odštartovať v prakticky ohlásenom čase a meškalo len okolo dvoch minút. Zatiaľ nie je isté, že bude krátke spravodajstvo stabilnou súčasťou štruktúry lídra.

Televízii prvé vydanie Krátkych Televíznych novín výraznú sledovanosť neprinieslo. Po Počasí s príchodom krátkych správ časť divákov odišla a reláciu sledovalo 10,2 % divákov s podielom 25,7 %. Celkovo ich sledovalo 624-tisíc divákov, čo je o takmer 70-tisíc menej ako predchádzajúce Počasie. Najlepšie počasie za krátkymi správami Markízy zaostalo v celkových číslach o 20-tisíc divákov. Búrlivé víno však v stredu zaznamenalo nárast sledovanosti a to dokonca výrazný.

Medan.sk priniesol screenshot z vysielania

Markíza už v minulosti krátke spravodajstvo vysielala. Pod názvom Rýchle Televízne noviny ponúkala aktuálny sumár správ počas dňa. Po Televíznych novinách bežala ďalšia spravodajská relácia už iba v nočných hodinách, Nočné Televízne noviny pre slabnúcu a kolísajúcu sledovanosť televízia po dlhom naťahovaní stopla. RTVS novinku krátkeho spravodajstva zaradila do štruktúry v septembri 2013. Krátke Noviny v roku 2012 pred pol deviatou vysielala aj Joj, po čase ich televízia prestala ponúkať.

Čítať viac...
Nahor