Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalší šok: Radikálny prepad Búrlivého vína, Divoké kone opäť lídrom!

Po tom, čo Búrlivé víno od minulého štvrtka narástlo na svoj jarný priemer, takýto prepad čakal málokto.

Tri dni za sebou od pondelka do stredy sa minulý týždeň podarilo Divokým koňom poraziť hlavnú ponuku Markízy. Dvakrát pri tom predbehli Búrlivé víno, ktoré sa však vo štvrtok zmobilizovalo a aj vďaka väčšiemu množstvu divákov pri obrazovke sa vrátilo na svoj jarný ratingový priemer. To svoje dokázal seriál uhrať aj mimo Divokých koní v piatok a tento pondelok, no po nástupe seriálu Joj sa situácia opäť mení.

V utorok sa totiž Búrlivé víno oproti pondelku prepadlo o takmer 1,5 ratingu, keď ho podľa informácií z prostredia televízie malo sledovať len 6,9 % divákov pri podieli 20,5 %. Takto nízke hodnoty seriál zaznamenával skôr v piatky od polovice apríla, túto sériu však ostatný týždeň seriál zastavil. Lepší podiel dokonca zaznamenali, rovnako ako v piatok, aj Rodinné prípady, aj keď len o tri desatiny. Pre Markízu sú tieto výkony 4 až 5 percent pod jej staničným priemerom.

Divoké kone sa tento raz do líderskej pozície dostali s väčším náskokom, keď ich malo sledovať 7,5 % divákov s podielom 22,2 %. Panelák Rodinným prípadom podľahol s podielom takmer 18 %. Sledovanosťou zamiešala aj Jednotka, ktorej Nikto nie je dokonalý tradične v utorok uberá komerčným staniciam. Spočiatku sa však o divákov prichádzali najmä Divoké kone. Ostatný utorok relácia dosiahla share pod 12 a 14 % (12 – 54 / 12+).

Z menších staníc bola tento raz suverénne vpredu Plus, snímka Poseidon Rex skončila pod 8 %. Doma sa s Mentalistom blížila k hranici 4,5 %, Zakázaná láska sa hýbala pod 4 a 7 %. Detektívi z Hollywoodu na Dajto atakovali 3,5 %. O pozornosť sa v utorok hlásila aj Wau, ktorej obe večerné kriminálky CSI dosiahli či prekročili jeden rating. V podieli to predstavovalo výkony pod 3 a 4,5 %, pričom CSI Las Vegas predbehla aj prvý diel Zakázanej lásky.

Čítať viac...
Nahor