Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Ďalší slovenský seriál mieri do zahraničia: Prázdniny čoskoro pobežia v maďarčine!

Maďarská verejnoprávna televízia pokračuje vo vysielaní známych seriálov zo Slovenska.

Maďarská štátna mediálna spoločnosť MTVA kúpila od Slovenskej produkčnej, a.s. práva na vysielanie rodinného seriálu Prázdniny, z ktorého Joj v rokoch 2017 až 2020 odvysielala štyri série.

MTVA zakúpila od slovenskej Joj prvé dve série seriálu a takisto jeho spin-off – televízny film Prázdniny: Vianočné dobrodružstvo. MTVA pritom kupuje priamo celý seriál a vysielať ho bude v slovenskej podobe, predabovaný do maďarčiny.

Joj s maďarskou verejnoprávnou televíziou spolupracuje dlhodobo.

Úspešnú spoluprácu naštartoval predaj seriálu Divoké kone, ktorý v roku 2017 priniesol maďarskej televízii v off-time nadpriemerné výkony. Následne na jej obraze bežali aj seriály Zoo či 1890.

Slovenské seriály a programy sa dostávajú do sveta vo väčšom posledné dve dekády.

Markíza v roku 2015 predala seriály Chlapi neplačú alebo Búrlivé víno do Vietnamu, kde sa vysielali na stanici Hanoi TV 2, rovnako predala formátové práva na adaptáciu Búrlivého vína do Latinskej Ameriky a Afriky. Joj taktiež v ostatných rokoch rozbehla viaceré predaje svojich formátov, potvrdzuje predaje v krajinách Európy, Blízkeho východu aj Latinskej Ameriky. V roku 2017 sa zas v Maďarsku na stanici RTL Klub objavila lokálna verzia komediálneho seriálu Horná Dolná.

Už aj v minulosti dokázala Markíza svoje formáty dostať na obrazovky v ďalších krajinách. V roku 2012 sa bulharskej verzie dočkalo Modré z neba, v roku 2008 adaptovala slovinská stanica Pop TV komediálny sitkom Susedia. Mesto tieňov zas adaptovala česká Nova ako Kriminálku Anděl. Česká verzia je divácky úspešná dodnes. V Česku tiež televízia Barrandov vyskúšala v roku 2009 adaptovať slovenský sitkom Profesionáli, nápad nezabral.

Čítať viac...
Nahor