Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Seriály

Na Slovensko prichádza oceňovaný seriálový hit HOMELAND

V utorok večer štartuje na stanici PLUS seriálový hit, ocenený prestížnymi cenami Emmy a Zlatý glóbus. Pluska bude seriál vysielať vždy v utorok a vo štvrtok o 20.30 hod.

 

PLUS – utorok 3. septembra o 20.30 hod.

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]FcBQbMDkZ0I[/youtube]

 

Seržant americkej národnej pechoty Nicholas Brody sa vracia domov do Washingtonu po ôsmich rokoch strávených v irackom zajatí. Médiá ho oslavujú ako národného hrdinu, to však jeho psychickému stavu vôbec neprospieva. Ničí ho aj manželkin vzťah s jeho najlepším kamarátom, ktorý vznikol počas jeho dlhej neprítomnosti. Na dôvažok má v pätách agentku CIA Carrie Mathisonovú, ktorá je chorobne posadnutá podozrením, že Brody je zradca a spiaci člen teroristickej siete al-Káida, ktorý pripravuje útok na USA. Agentka Mathisonová získala informáciu, že al-Káide sa podarilo dostať jedného Američana na svoju stranu. A práve návrat Brodyho, ktorý bol osem rokov nezvestný, v nej vzbudí podozrenie, že americký národný hrdina je vlastne členom teroristickej skupiny. Začne ho horúčkovito sledovať.

 

homeland-promo-saison-1-2

 

Špionážny seriál Homeland z produkcie americkej televíznej stanice Showtime možno považovať za najlepší dramatický seriál televíznej sezóny 2011/2012, čo dokazuje zbierka jeho najprestížnejších svetových ocenení. V roku 2012 získal dva Zlaté glóbusy z troch nominácií (najlepší dramatický seriál a herečka v hlavnej úlohe) a šesť cien Emmy z deviatich nominácií (najlepší dramatický seriál, herec v hlavnej úlohe, herečka v hlavnej úlohe, scenár, strih, herecké obsadenie). V roku 2013 získali Damian Lewis aj Claire Danesová Zlaté glóbusy ako najlepší herec/ herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu.

 

homeland

 

Ocenenia: V roku 2012 Na januárovom udeľovaní cien Zlatý glóbus (Golden Globe Awards 2012) v Los Angeles seriál Homeland získal dve ceny z troch nominácii: – Zlatý Glóbus v kategórii Najlepší televízny seriál (dráma). – Zlatý Glóbus v kategórii Najlepšia herečka v televíznom seriáli (dráma) – Claire Danesová – nominácia v kategórii Najlepší herec v televíznom seriáli – Damian Lewis. V roku 2013 získal – Zlatý Glóbus v kategórii Najlepšia herečka v televíznom seriáli (dráma) – Claire Danesová – Zlatý Glóbus v kategórii Najlepší herec v televíznom seriáli (dráma) – Damien Lewis V roku 2012 Na septembrovom 64. ročníku udeľovania televíznych cien Emmy (Primetime Emmy Awards 2012) v Los Angeles seriál Homeland doslova kraľoval. Ceny Emmy sú pritom označované za televíznu obdobu Oscarov a Homeland ich získal šesť z deviatich nominácií – v kategórii Najlepší dramatický seriál, v kategórii Najlepší herec v hlavnej úlohe dramatického seriálu, v kategórii Najlepšia herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu, v kategórii Najlepší scenár dramatického seriálu, v kategórii Najlepší strih dramatického seriálu, v kategórii Najlepší kasting dramatického seriálu, ďalej nominácia v kategórii Najlepšia réžia dramatického seriálu, nominácia v kategórii Najlepšia pôvodná hudba dramatického seriálu a nominácia v kategórii Najlepší mix zvuku dramatického seriálu V roku 2013 Seriál bol nominovaný v 12 kategóriách na cenu Emmy.

 

Zdroj: JOJ

Čítať viac...
Nahor