Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalší prepad Búrlivého vína, seriál prehĺbil svoje dno! Finále Miss Slovensko medziročne stúplo

Denný seriál Markízy našiel nové minimum.

Búrlivé víno bolo aj tento piatok slabé. Oproti minulému týždňu si seriál dokonca ešte pohoršil, keď ho malo sledovať len 6 % divákov s podielom 18,5 %. Optimistickejšie na tom bola Joj, ktorá bola s večerom Miss Slovensko 2015 nad staničným priemerom s ratingom 5,9 % a podielom 19 %. Víťazkou večera sa stala Lujza Straková.

Súťaž krásy si medziročne polepšila, keď pred rokom dosiahla podiel iba 16,8 %. Išlo pri tom o vôbec najhorší výkon v celej histórii šou. Z tohto pohľadu je tak podiel 19 % aj s ohľadom na staničný priemer Joj úspechom, pre šou však ide o druhý najhorší výkon v jej histórii. Súťaže krásy celkovo už takú pozornosť nepútajú, Miss Slovensko začalo novú éru písať prechodom na Joj, musela však zároveň prijať aj nižšie čísla sledovanosti. V roku 2011, kedy sa prvý raz súťaž vysielala na obrazovke televíznej dvojky, súťaž uhrala podiel 22,1 %, v roku 2012 to bolo 20,8 %, roku 2013 podobných 20,5 %.

Večernú sledovanosť výrazne ovplyvňovali oba kanály verejnoprávnej televízie. Na tom druhom sa hral prípravný hokejový zápas Slovenska proti Lotyšsku, ktorý sa s najsledovanejšou druhou tretinou po ôsmej vyšplhal až na 3,5 % s podielom takmer 13 % (12 – 54). Na Jednotke ani tento piatok nechýbala šou Čo ja viem, aj pre hokej dosiahla dosiaľ najslabší výkon roka s ratingom 4,9 % a podielom 15,4 % (12 – 54). V 12+ dosiahol share úroveň 16,3 %. Rodinné prípady prepadli s podielom 16,1 %.

Z menších staníc bola najvyššie Plus s filmom Daredevil: Obhajca nevinných a podielom pod 7 %, Drsný Shaft na Dajto uhral podiel 6,5 %, Smotánka Domy prekročila 3 %, Uragán preliezol hranicu 4 %.

Čítať viac...
Nahor