Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ďalší nečakaný odchod z RTVS: Na vlastnú žiadosť končí Mikov programový riaditeľ Búza!

Dlhoročný spolupracovník Václava Miku bol jedným z posledných, kto vo vrcholovom manažmente RTVS ostal po výmene generálneho riaditeľa.

V RTVS dochádza k ďalšiemu nečakanému odchodu. Len vo februári telerozhlas oznámil ukončenie spolupráce s oboma novými šéfmi spravodajstva, ktorí odišli naraz pre osobné dôvody, teraz z vedenia verejnoprávneho média odchádza aj posledný kľúčový spolupracovník bývalého riaditeľa, Václava Miku.

Na vlastnú žiadosť sa rozhodol ukončiť pôsobenie v RTVS programový riaditeľ Tibor Búza, ktorý bude v telerozhlase pôsobiť posledné dva mesiace. Odchádza k 31. máju 2018. „K rozhodnutiu ukončiť svoje pôsobenie v RTVS som dospel po dlhej dobe. Niekedy je jednoducho dobré vedieť, kedy je čas odísť. Ďakujem za úsilie a prácu mojim kolegom, interným aj externým spolupracovníkom. Verím, že verejnoprávne médiá budú naďalej spĺňať svoju verejnoprávnu službu, ktorou je služba divákom a poslucháčom,“ ozrejmil Búza.

Ten prišiel do RTVS v roku 2012 spoločne s vtedy zvoleným novým generálnym riaditeľom Václavom Mikom. Úzko s ním spolupracovať už od prelomu milénií, najprv v Exprese, následne aj v Markíze, kde pôsobil rovnako na poste programového riaditeľa. Vo vrcholovom manažmente ostáva ešte z bývalého vedenia Radka Doehring, ktorú na pozíciu riaditeľky Sekcie ekonomiky stiahol Mika taktiež z Markízy.

Súčasný generálny riaditeľ RTVS uviedol, že s Búzom majú dlhoročný priateľský vzťah a zaprial mu všetko dobré do ďalšej práce.“„S Tiborom nás už od vysokoškolských štúdií spája mnohoročný priateľský a kolegiálny vzťah. Tento vzťah bol a je veľmi otvorený a priamy. Celé roky sme na mnohé otázky mali spoločný názor a na mnohé odlišný. To, čo nás vždy spájalo, bola zodpovednosť voči divákovi a poslucháčovi verejnoprávnych médií ako aj snaha priniesť na televízny a rozhlasový trh kvalitné, vyvážené a hodnotné televízne i rozhlasové relácie. Tiborovi v ďalšom jeho pôsobení želám veľa úspechov a naše pracovné cesty, ktoré sa spojili, pôjdu onedlho popri sebe,“ uviedol vo vyhlásení Jaroslav Rezník.

Čítať viac...
Nahor