Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Potvrdené: Nový seriál Doktor Martin pobeží na RTVS od septembra!

Aktualizácia: Verejnoprávna televízia už potvrdila, že seriálovú novinku Doktor Martin bude vysielať spoločne s Českou televíziou. „Serial Doktor Martin bude RTVS vysielať od septembra,“ oznámila RTVS. Seriál s prvkami humoru z lekárskeho a zároveň vidieckeho prostredia tak bude jedným z ťahákov telerozhlasu na najbližšiu jeseň. Veľký koprodukčný seriál vysielala na jeseň RTVS s ČT posledne v roku 2013, kedy televízie po rokoch vrátili legendárnu Sanitku. Seriál vtedy bežal v rozdielne dni, nová epizóda mala premiéru najprv v piatok na ČT, Jednotka RTVS ju ponúkla až v najbližší utorok po Nikto nie je dokonalý.

Pôvodná správa, podrobnosti o seriáli: Okrem Hornej Dolnej či Dvojičiek bude aj ďalší seriál ťažiť z humorných situácií odohrávajúcich sa na vidieku. Česká televízia už potvrdila, že sa jej očakávaná novinka vyrábaná v spolupráci s RTVS dostane na obraz na jeseň 2015. Seriál s názvom Doktor Martin predstavil sám predstaviteľ hlavnej úlohy, doktora Martina Elingera, herec Miroslav Donutil na festivale v Karlovych Varoch.

Kreatívna producentka Českej televízie, Kateřina Ondřejková, má od seriálu veľké očakávania: „Myslím si, že aj keď má Miroslav Donutil za sebou desiatky či stovky úloh, tak Doktor Martin bude tá, v ktorej si ho bude celý národ pamätať.“ Seriál si pochvaľuje aj sám Donutil. „Mne sa páči, že to vlastne ani nie je seriál. Každá epizóda sa venuje jednému ucelenému príbehu a moja postava prechádza celým dejom,“ povedal. V každej epizóde tak bude prítomná samostatná lekárska zápletka. A rovnako nemálo humoru.

doktor martin 2

Doktor Martin dostane celkovo 16 častí, prvá by sa do vysielania Českej televízie aj RTVS mala dostať už v septembri. Ondřejková tiež uviedla, že ak sa seriál divákom zapáči, tvorcovia sú pripravení na jeho pokračovanie. RTVS ako koproducent vložila do každého zo 16-tich dielov 30 000 eur bez DPH, čo spolu tvorí sumu 480 000 eur bez DPH. Výroba celého seriálu vychádza na približne 2,6 milióna eur.

Doktor Martin, ktorého pracovný názov bol pôvodne Obvoďák či Obvoďák Martin, vychádza z anglickej predlohy Doc Martin. Seriál sa zameriava na českého a rovnako slovenského diváka, zaujať chce aj mladšiu generáciu. Diváci sa môžu tešiť na vtipné dialógy, zábavné postavy a tých najlepších českých a slovenských hercov. Príbehy majú rýchle tempo, originálne lekárske zápletky a predovšetkým humor. Naviac sa dej odohráva v nádhernom prostredí Beskyd, takže sa bude na čo pozerať,“ povedal producent Vratislav Šlajler. O to, aby bol seriál atraktívny aj pre mladých, sa majú postarať mladí tvorcovia.Okrem výborných hercov sa nám podarilo pre projekt získať aj mladých a úspešných scenáristov a skvelého režiséra Petra Zahrádku,“ dodala Ondřejková. Na scenári sa podieľajú Štefan Titka, Tereza Dusová, Tomáš Končinsky a Ondřej Provazník.

doktor martin 3

V seriáli sa objaví niekoľko slovenských hercov. Priamo po boku Donutila bude hrať Gabriela Marcinková, ktorá si zahrá jeho uletenú a drzú sestričku. Zahrajú si tiež Milan Kňažko, Lukáš Latinák či Emília Vášáryová. Nakoľko je seriál vyrábaný pre aj pre náš trh, slovenskí herci nebudú hovoriť po česky ale v rodnej slovenčine. Ďalšími hereckými menami sú Jitka Čvančarová, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Tomáš Měcháček, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Adam Vohánka, Tereza Vilišová či Robert Mikluš.

O seriáli Doktor Martin
Do malej dedinky pod Beskydami prichádza nový obvodný lekár. Volá sa Martin Elinger. Až do tej doby pracoval ako špičkový chirurg na špecializovanom pracovisku v Prahe. Teraz ho čaká prax obvoďáka a vidiek so všetkými svojimi charakteristickými znakmi. Medzi ne patrí aj to, že všetci so všetkými komunikujú väčšinou na veľmi blízku vzdialenosť. A to je hlavný kameň úrazu. Arogantný a ironický doktor síce zvláda aj tie najzložitejšie prípady, v bežnej komunikácii s ľuďmi je ale ako slon v porceláne. Medzi svojich nových spoluobčanov nezapadne a často si vlastným pričinením komplikuje aj tie najjednoduchšie životné situácie.

Čítať viac...
Nahor