Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zmeny v Markíze: Dajto sa zmení na comedy-filmovo-akčný kanál

Nový šéf Markíza Group Matthias Settele sa pustil do práce a novej profilácie staníc televíznej skupiny. Po zrušení vysielania stanice Fooor sa Doma a Dajto budú profilovo meniť. Oba by sa mali stať viac univerzálnejšími a nemali by čisto cieliť na ženy alebo mužov, ako to je teraz.

[quote]„Delenie už nebude prvoplánové na ženy a mužov. Po konci Foooru bude Dajto zamerané širšie. Bude domovom pre fanúšikov komédií, ale celkovo to bude comedy-filmovo-akčný kanál. Comedy bude na Dajto v podvečer, filmy v prime-time a počas víkendu seriály,“ uviedol Settele pre týždenník TREND.[/quote]

Už teraz sa na stanice Doma Dajto presunuli sitkomy, ktoré vysielala Fooor. Dajto bude po novom zamerané na komédie a akčné filmy, sitkomy, akčné a krimi seriály a športové podujatia. Ide o ambiciózny plán, ktorý bude závisieť aj od finančných možností skupiny. Výhodou pre Dajto a Doma je veľká a bohatá akvizičná knižnica, do ktorej televízia v posledných rokoch investovala veľké finančné prostriedky. Zatiaľ však nepriniesli efektívny výsledok.

Zmena čaká aj stanicu Doma, už teraz sa na stanici začínajú objavovať napríklad aj kriminálky, ktorých by mohlo byť viac, rovnako tak pribudne filmov rôznejších žánrov, stanica nebude zameraná iba na romantiku, ženské seriály, či telenovely. Napriek tomu ich bude vysielať aj ďalej, vrátane úspešnej tureckej produkcie.

Aktuálne stanica Doma v sledovanosti stratila a pohybuje sa okolo 4%, sledovanosť stanice Dajto sa pohybuje okolo 2,5-3%. Obe majú väčší potenciál, ktorý zatiaľ nedokázali naplniť. Obe stanice majú veľmi dobré pokrytie aj silnú podporu hlavnej stanice Markíza. Altuálne najsledovanejšou z tzv. malých staníc je však stanica Plus z konkurenčnej skupiny JOJ, ktorá sa zastabilizovala na podieloch okolo 5% a pomerne vyrovnane dokáže súperiť aj s verejnoprávnou Jednotkou RTVS.

Foto: markiza.sk

 

Čítať viac...
Nahor