Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Dajto sa po olympiáde zmení. Po prvý raz od štartu televízie

Približne po roku a pol od svojho spustenia zmení televízia Dajto vizuál. Stať by sa tak malo po skončení olympiády v Soči.

V pondelok 24. februára 2014 by sa už televízia Dajto mala divákom predstaviť vo vynovenom šate. Ten by mal obsahovať nielen novú grafiku, ale aj obmenené logo televízie. Nový logotyp upúšťa od výrazného a ostrého čierneho lemu písmen, zachováva však ich tvar. Logo je čistejšie a zmenilo farebnú kombináciu. Prvé tri písmena názvu už nie sú vyplnené žltou ale čiernou farbou, druhá časť loga ostáva naďalej červená. Od kombinácie žltá-čierna-červená však televízia pravdepodobne neupustí, čoho dôkazom je aj náhľad loga pracujúci práve s touto kombináciou.

Dajto odštartovalo koncom leta 2012 – 20. augusta. Skupina Markíza novou televíziou chcela priniesť vlastný kanál aj pre mužského diváka, od roku 2009 totiž osobitný kanál dožičila ženskému divákovi. Televízia Doma odštartovala taktiež v auguste, ale o tri roky skôr (31. august 2009). Dajto aj Doma dosahujú v súčasnosti podobné podiely na úrovni okolo 4 percent. Najčastejšie bojujú medzi sebou o pozíciu trhovej päťky za Markízou a JOJ, o pozíciu trhovej trojky bojujú Jednotka a Plus.

Takto vyzeral štart televízie Dajto

Pôvodné logo televízie Dajto zaužívané od 20. augusta 2012
dajto_2012 logo

Nové logo televízie Dajto od 24. februára 2014
dajto logo 2014

Foto: Markiza, Medialne.sk

Čítať viac...
Nahor