Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dajto posilňuje športové akvizície, kúpilo prestížnu španielsku ligu! Odvysiela zápas z každého kola

Španielska futbalová La Liga sa dostáva na Dajto. Markíza pre mužskú stanicu nakúpila práva na, ako sama hovorí, najkvalitnejšiu futbalovú súťaž v Európe odvolávajúc sa na ranking UEFA.

Prvý zápas odvysiela Dajto v lukratívnom čase a s rovnako lukratívnym obsadením už túto nedeľu o 18:30, keď sa proti sebe postavia FC Barcelona a u nás aktuálne horúco skloňovaný tím Athletic Bilbao, ktorý v Európskej lige môže senzačne pokoriť MŠK Žilina. Nasledovať bude o 20:30 duel medzi Realom Madrid a nováčikom španielskej ligy Sportingom Gijón.

Dajto definitívne potvrdilo nákup práv podľa všetkého len pred pár chvíľami. Bude tak musieť meniť program, futbal totiž na nedeľu neplánoval. Markíza dohodla pre mužskú stanicu bohatú porciu zápasov, keď chce odvysielať vždy jeden vybraný duel z každého kola. Už teraz sa dá očakávať, že sa bude sústrediť na zápasy dvoch najhviezdnejších tímov FC Barcelona a Realu Madrid tak, ako to urobí aj najbližšiu nedeľu.

Stanica nákupom La Ligy výrazne posilňuje svoj športový a najmä futbalový záber. Od 12. septembra začne Dajto vysielať zápasy Fortuna ligy, ktoré si vyskúšal na konci minulej sezóny v máji. Slovenská liga vtedy stanici prinášala skôr podpriemerné výkony. Dajto tiež kúpilo kvalifikačné zápasy slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

Čítať viac...
Nahor