Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dajto má za sebou ďalší seriálový maratón: Takto uspela 1. séria Prvých 100!

Dajto už v minulosti s niektorými sériami neuspelo, čo dokázal vybojovať nový seriál?

Mužská stanica Markízy Dajto sa nechce vzdať tradície seriálových maratónov a napriek neúspechom z minulosti vytiahla tento víkend ďalší. Divákom ponúkla prvú sériu dobrodružného seriálu Prvých 100, ktorú odvysielala podobne ako predchádzajúce tituly v priebehu piatka až nedele.

V prvý deň sa ratingy pätice dielov hýbali okolo úrovne 1,5 %, nižšie klesla až posledná časť vysielaná okolo polnoci. V podieloch šiel seriál najprv pod 5 %, so štvrtým dielom už prekročil 6 %, s piatym sa blížil až k 10 %.

V sobotu si seriál držal úroveň okolo 1,5 ratingu, s celkovo siedmou časťou zároveň dosiahol rekord prvej série 1,7 %. Podiely šli najprv medzi 4 – 6 %, posledný štvrtý diel soboty podliezol 8 %.

V nedeľu už maratón neuspel. Seriál sa udržal nad ratingom, v podieli to stačilo na výkony okolo 3 %, záverečná časť prvej série sa tesne prehupla cez 5 %.

Maratón Prvých 100 sa radí medzi tie úspešnejšie z posledného obdobia stanice. Minulý rok sa Dajto nepodarilo intenzívne odvysielanie seriálov Honba na ponorku ani Alcatraz. Zároveň sa ukončenia dočkala najvýraznejšia akvizícia tradície maratónov Pod kupolou. Záverečná 3. séria seriálu vysielaná na Vianoce 2015 bola najslabšia, druhá séria sa na Veľkú noc 2015 pohybovala v rozmedzí pod 5 podielov až nad 10 %. Vôbec najsilnejšia bola prvá séria na Vianoce 2014, ktorá finišovala až pri piatich ratingoch a podieli okolo 13 %.

Čítať viac...
Nahor