Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Dajto chystá vesmírny deň. Mohutne promuje dokument od AXE

Spoločnosť AXE minulý rok spôsobila doslova hystériu so súťažou AXE Apollo Space Camp. V nej vyhlásila hľadanie tých najvhodnejších ľudí, ktorí poletia do vesmíru. Do súťaže sa prihlásilo celkovo 2 milióny uchádzačov z celého sveta, no víťazných miesteniek na let do vesmíru bolo len 23. Vyhrať mohli iba tí, ktorí najlepšie zvládli náročné fyzické a psychické testy.

robert vokalKoncom minulého roka spoločnosť vybrala spomedzi stovky finalistov víťazov, medzi nimi aj Slováka Róberta Vokála. „Jooooooooooooooo, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy nesmiete prestať veriť, nikdy nesmiete nikoho počúvať, že sa to nedá. Musíte ísť za svojimi snami, ide sa do vesmíru,“ bola jeho prvá reakcia po tom, čo sa dozvedel šťastný výsledok. Po Ivanovi Bellovi tak bude mať Slovensko vo vesmíre druhého kozmonauta.

Do vesmíru sa malo pôvodne letieť už tento rok, sám Vokál podľa aktuálnych informácií hovorí o začiatku roka 2016. Dokument AXE, ktorý prinesie Dajto v rámci Svetového dňa letectva a kozmonautiky, sleduje hľadanie tých najvhodnejších adeptov na let do vesmíru, náročné úlohy, ktorými museli kandidáti prejsť, ale aj celú hystériu okolo súťaže. Dajto chystá „vesmírny deň“ doplniť sci-fi filmom Vesmírni kovboji.

Vesmírny deň na Dajto – sobota 12. apríl
20:15 Cesta do vesmíru
21:20 Vesmírni kovboji

Originálny trailer ku dokumentu Cesta do vesmíru (Generation Astronaut)

Upútavka na vesmírny deň na Dajto

Čítať viac...
Nahor