Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dajto čakajú tretie narodeniny: Oslavovať bude trojkami a špeciálnym programom! (video)

Mužská stanica pripravila k výročiu špeciálne série.

Dajto sa pripravuje na oslavy tretích narodenín, pričom oslavovať bude aj s divákmi. Stanica vytiahne v auguste dve filmové a jednu seriálovú sériu, ktoré spojí práve s trojkami.

Stanica v súvislosti s narodeninami nasadila aj kampaň „Trikrát a stále nie dosť: Dajto do trojky“. Dva programy spomínané v upútavke pobežia v prime-time. Augustové štvrtky budú na Dajto patriť prvým trom dielom série Mission Impossible, prvú časť by mala stanica odvysielať 6. augusta, tretiu v deň jej narodenín štvrtok 20. augusta. Tretej časti pri tom bude predchádzať špeciálna trojporcia „hrdinu v trikote“ Supermana, ktorá nahradí bežný denný program stanice. Ťahať ju začne približne od obeda.

Ďalším narodeninovým programom bude avizovaná letná séria Alcatraz. Tú s oslavovanou trojkou Dajto spojí tým, že seriál odvysiela v priebehu troch dní. Nadviaže tak na tradíciu eventového vysielania niektorých sérií ako napríklad Pod kupolou či Honba na ponorku. Maratón s Alcatrazom by mal odštartovať deň po narodeninách v piatok 21. augusta od 20:15, pokračovať bude v sobotu a nedeľu večer.

Dajto začalo vysielať 20. augusta 2012 ako tretia stanica z portfólia Markíza Group. Pre svoje vysielanie využíva licenciu, ktorú pôvodne Markíza registrovala pre kanál s názvom Markíza Cinema, neskôr požiadala o zmenu názvu stanice. Necelý rok po spustení vysielania sa Dajto začlenilo aj do voľnej ponuky v DVB-T, konkrétne sa tak stalo 24. apríla 2013, o dva roky neskôr sa však Markíza nedohodla na podmienkach s Towercomom a od 1. mája 2015 už viac nie je voľne šíreným kanálom. Spravidla je Dajto šiestou najsledovanejšou stanicou na trhu.

Čítať viac...
Nahor