Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Cuky Luky víťazom nedele, najočakávanejší film Markízy na premiéry Joj nedosiahol! Siedme nebo vysoko, Joj vyhrala deň

Joj v sobotu po odstavení Take Me Out porástla, vyššie bola s reprízovým filmom Markíza.

NEDEĽA: Túto nedeľu prebehol ďalší sledovaný súboj. Markíza uviedla svoju mimoriadne promovanú premiéru Cuky Luky Film, ktorú označila za najočakávanejší film roka. Snímka, ktorej bola sama koproducentom, jej vyniesla rating 11,4 % s podielom 29,3 %, stala sa najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Cuky Luky Film však zaostal za najsledovanejšími filmovými premiérami roka. Predbehla ho hneď piatková Popoluška na Joj, vyššie bol aj Hačikó, Mechanik zabijak 2 a tesne tiež Grizly.

Joj napriek premiére filmu Cuky Luky uspela, nemenej silne promované V siedmom nebi sa v novej sezóne vrátilo na ratingu 10,6 % s podielom 26,7 %. Film ho však dokázal stlačiť, vo februári sa lúčilo na ratingoch cez 12 %. Kde Siedme nebo dominovalo, bol očakávane celkový počet divákov, reláciu si malo pozrieť 690-tisíc divákov, Cuky Luky Film nestačil s menej ako 450-tisíc divákmi. Vesničko má středisková na Jednotke dosiahlo v 12+ 11,5 % s vyše 270-tisíc divákmi.

Zabijak na Dajto prekročil 5 %, Solomon Kane na Plus podliezol 4 %. Snímka Zabila som tyrana na Doma prekročila 2 %, Wau sa s Myšlienkami vraha hýbala pod a nad 3 %.

Joj bola opäť vysoko s podvečernými magazínmi, Na chalupe jej vyskočilo cez 23 %, Nové bývanie  pod 26 % s ratingom až okolo 9 %. Horná Dolná podliezla 19 %. Televízii z Koliby sa darilo aj v spravodajskom pásme, pred Televízne noviny s podielom pod 26 % sa dostali ratingovo aj Krimi, ktoré uhrali podiel 27 %, totožný podiel mali uhrať Noviny. Celkovo si ich malo pozrieť až cez 740-tisíc divákov, Televízne noviny zhliadlo priemerne 585-tisíc divákov.

Joj sa stala víťazom nedele, potiahnuť ju mala aj poobedná repríza piatkovej Popolušky. Celodenne mala prekročiť až 21 % s náskokom dva a pol podielového bodu, v prime-time už viedla Markíza s vyše 26 % a náskokom necelých troch percent. Mimoriadne tesný bol celotýždenný súboj v hlavnom vysielacom čase, kde Markíza vyhrala s náskokom len dvoch podielových desatín. Od tohto týždňa už pritom prichádza o utorňajšie Extrémne premeny, ktoré nahrádza Šťastný domov, do finiša sa blížia aj premiéry Hornej Dolnej.

SOBOTA: V sobotu sa proti sebe na hlavných komerčných staniciach po čase opäť postavili filmy. Joj náhle stopla vysielanie zoznamky Take Me Out, ktorá sa stala jej hlavnou šou jesene, no skončila neúspechom. Televízia potvrdila, že si plánovanú druhú sériu ponechala pre budúci rok, pôvodne ju chcela odvysielať ešte túto jeseň. Take Me Out televízia nahrádza filmami, reprízové Drsniačky ju dostali tesne nad 6 ratingov s podielom cez 18 %. Joj si dokázala polepšiť, v ďalších týždňoch chce uviesť premiérové snímky. Markíza vyhrala večer s filmom Útek z väzenia, podliezla s ním 7 ratingov s podielom pod 20 %. Charitatívny večer Noc nádejí na Jednotke sledovalo necelých 310-tisíc divákov s podielom pod 16 % v 12+.

Z menších staníc Svadobná noc vo Vegas na Plus uhrala share pod 6 %, romantika V dobrom aj v zlom na Doma tesne prekročila 5,5 %. Tridsať prípadov majora Zemana sa na Dajto hýbalo medzi 3,5 – 4 %, Komisár Rex aj Inkognito na Wau uhrali len okolo percenta a pol.

Podvečerná Smotánka Markíze vyniesla podiel cez 24 %, Naši šli len cez 14 %. Televízne noviny podielovo získali okolo 25 %, Noviny sa stali najsledovanejším programom dňa, v podieli podliezli 26 %. Správy Joj vyhrali aj v celkovom publiku, vybrať si ich malo cez 580-tisíc divákov, TN-ky sa dostali nad hranicu 520-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor