Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Cuky a Luky prebúrali bariéry ku konkurencii: Joj otvorene o fenoméne v Novinách, strihla si ich aj Hriadelová!

Cuky a Luky zrútili televízne bariéry.

Cuky a Luky sú hitom už aj na Kolibe. Populárna dvojička sa na obraz Joj dostala prostredníctvom vystúpenia dvoch školáčok v Česko Slovensko má talent, ktoré v šou zaujali natoľko, že sa stali podľa oficiálneho webu televízie nateraz najsledovanejším vystúpením aktuálneho ročníka. Cuky a Luky sa však až ku konkurencii dostali aj v originálnej podobe.

V rámci proma na večerný Talent totiž dala Joj priestor postavičkám z Kredenca v hlavných správach, kde ich poňala ako spoločenský fenomén a otvorene značku Markízy aj jej predstaviteľky komunikovala. V televíziách je pritom roky zvykom vyhýbať sa zmienkam o programe či postavách z konkurenčných formátov. Aj malá výnimka neraz vzbudí pozornosť, v takejto miere ide o raritu. Na spôsob Cuky a Luky nechala Joj hovoriť aj respondentov v reportáži a ich štýl si v štúdiu vyskúšala dokonca Lenka Čviriková Hriadelová.

Televízna dvojka sa voči konkurenčným formátom otvorila už skôr. Vlani v Talente sa taktiež objavila jedna z najväčších značiek lídra, keď ako súťažné vystúpenie odznela titulná pieseň Hornej Dolnej. Seriál dokonca v tom čase bežal priamo proti talentovej šou. Známa je Joj aj výstrelkami voči lídrovi, problém nemala ani sparodovať jeho programy v skeč šou Haló. Jej nasledovník Kredenc sa už formátom Joj vyhýba, paroduje programy vlastnej Markízy a RTVS. Televízna dvojka dokonca na jar ponechala v diskusiách s tajnými hosťami v relácii Inkognito zmienky či debaty o Búrlivom víne ako napríklad pri Monike Hilmerovej či Vladovi Kobielskom.

Čítať viac...
Nahor