Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

ČT odvysiela reštaurovanú Popolušku, akú ste doteraz nezažili! (VIDEO)

Česká televízia už niekoľko rokov pracuje na reštaurovaní klasických televíznych diel, pričom najnovšie v úplne iných farbách a kvalite uvedie najobľúbenejšiu vianočnú rozprávku Tri oriešky pre Popolušku.

Netradične zaradí televízia vianočnú rozprávku do štruktúry počas veľkonočných sviatkov. Televízia však pripomína, že pôjde o úplne novú podobu rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, ktorú premiérovo uvedie vo vysokom rozlíšení. „Na Veľkonočný pondelok bude môcť Česká televízia ponúknuť divákom legendárnu rozprávku s množstvom nových detailov a v originálnej farebnosti,“ vyjadril sa generálny riaditeľ ČT Petr Dvořák. Hovorkyňa ČT Alžběta Plívová pre portál Novinky.cz dodala: „V reštaurovanej verzii Tri oriešky pre Popolušku tak napríklad už nie je sneh ružový, ale biely, kožené časti kostýmov získali späť svoj pôvodný lesk a farbu a stratili oranžový tón. Zvýšená ostrosť prospela tiež vzorom na odevoch hercov či nábytku.“

K vytvoreniu čo najkvalitnejšej reštaurovanej verzie bola potrebná kvalitná pôvodná snímka, ktorú však vlastnili Nemci. Dvořák hovorí, že získať túto verziu bolo mimoriadne zložité. „Získať kvalitnú kópiu Vorlíčkovej rozprávky, ktorú by bolo možné previesť do vysokého rozlíšenia, bolo obzvlášť ťažké. V Česku totiž takáto verzia neexistovala. Nakoniec sa nám podarilo dohodnúť s nemeckým distribútorom, ktorý mal k dispozícii kvalitnú kópiu, ktorú sa nám podarilo digitálne vyčistiť,“ citujú riaditeľa Novinky.

Reštaurovanej verzie sa dočkajú aj ďalšie legendárne snímky ako Vesničko má středisková, Na samotě u lesa, Šíleně smutná princezna či Vrchní, prchni.

 

Čítať viac...
Nahor