Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

ČT podporila Deň boja proti homofóbii. Vo finále Najchytrejšieho Čecha odvážnym vystúpením (video)

17. máj patrí Dňu boja proti homofóbii, pričom bariéry v rámci tejto témy pomohla prelomiť aj Česká televízia.

Uplynulú sobotu (17. 5. 2014) prebehlo na obrazovkách Jednotky Českej televízie finále jarnej šou Najchytrejší Čech. Súťaž, s ktorou Václav Mika vo vysielaní RTVS neráta, v sebe spájala najrôznejšie úlohy, pričom jedna z hlavných disciplín bola sústredená na pamäť. Pre tieto úlohy angažovala ČT aj akrobatov, ktorí v druhom zo svojich výstupov predviedli číslo s odvážnou témou.

Vo svojom druhom vystúpení počas večera tanečníci rozohrávajú klasický príbeh súperenia dvoch mužov o srdce jednej ženy. Časom však zisťujú, že sú si bližší ako si kedy mysleli až sa do seba zamilujú. Vystúpenie vrcholí bozkom. Televízia s takouto témou prišla v Deň boja proti homofóbii, čím sa sama pridala k šíreniu tejto myšlienky.

Verejnoprávna televízia si odvážnejšie vystúpenie priamo v hlavnom vysielacom čase na hlavnej stanici mohla dovoliť aj vďaka liberálnejšiemu prístupu Čechov ku homosexualite. Od roku 2006 sa môžu u našich susedov sobášiť aj dvojice rovnakého pohlavia. Na Slovensku by, pravdepodobne, vyvolalo takéto vystúpenie vlnu kontroverzie.

Šou Najchytrejší Čech priemerne sleduje okolo 750-tis. divákov s výnimkou prvého kola, ktoré prekročilo hranicu milión divákov. Vzhľadom na finále šou sa sledovanosť pravdepodobne oproti priemerným výkonom zdvihne.

V spomínanom vystúpení v šou spoznáte aj víťaza prvej série Česko Slovensko má talent, Petra Horníčka z dua Dae Men. Dvojica vystupuje dodnes, pričom v roku 2012 vytvorili spoločne s ďalšími profesionálnymi tanečníkmi a akrobatmi kabaret Lidoskop. Zoskupenie vystupuje či už v kabarete alebo na akciách dodnes, aktuálne pripravujú novú akrobatickú šou Loser(s). Dae Men tak aktívne fungujú aj štvrtý rok po víťazstve v talentovej šou, v súčasnosti sú v Česku dokonca tvárami kampane pre ČSOB.

Akrobatické vystúpenie vo finále Najchytrejší Čech

Čítať viac...
Nahor