Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Čoraz viac podobné: Aj v Búrlivom víne zohrá dôležitú úlohu tajomstvo z minulosti!

Hlavné denné seriály Markízy a Joj spája stále viac vecí.

Nielen rovnakí tvorcovia či niektoré herecké mená spája Búrlivé víno a Divoké kone. Napriek tomu, že každý seriál v súčasnosti vyvíja iný tvorivý tím, scenáristom víria v hlavách rovnaké myšlienky.

Ešte koncom minulého roka bolo jasné, že oba seriály bude spájať jeden zásadný dovtedy neveľmi využívaný prvok – obrazy hlavných postáv z minulosti. Joj retrospektívne obrazy v Divokých koňoch ohlásila hneď na začiatku pri predstavovaní projektu, Markíza vyhlásila na mladších dvojníkov kľúčových hereckých hviezd koncom novembra rovno kasting.

Seriály spája aj tajomstvo z minulosti, ktoré sa stane aktuálne hlavnou témou v Búrlivom víne. Joj postavila na takomto tajomstve celé Divoké kone a kampaň k seriálu. Týmto spôsobom sa jej podarilo dodať seriálovej novinke pridanú hodnotu, vďaka ktorej zaujala divákov. Cítiť je to aj na sledovanosti seriálu, ktorá klesá v období, keď Divoké kone prejdú do režimu tradičnej rodinnej ságy. Zásadné tajomstvo z minulosti ovplyvní aj dej Búrlivého vína, konkrétne zápletku okolo Nadi a jej snahy o získanie Jurka. Na povrch vypláva „strašný čin“, ktorý mala Naďa spáchať na vlastnej sestre.

Oba denné seriály sa tiež snažia o pravidelný prísun zásadnejších dramatických udalostí, ktoré dlhodobejšie ovplyvňujú dej. V súčasnosti na obrátkach pridáva Markíza, keď do Búrlivého vína vrátila postavy z minulosti v podobe Ľuboša Kostelného či Mariána Mitaša. Pravidelne dávku drámy do seriálu vypúšťajú aj tvorcovia Divokých koní. Aktuálnou témou je požiar na statku, počas ktorého mohol zaživa uhorieť Albert.

Čítať viac...
Nahor