Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Čo sa oplatí vidieť počas Veľkej noci? Prinášame vám tipy na každý deň!

PIATOK 3. apríl 2015

K veľkonočným sviatkom neodmysliteľne patria filmy a dokumenty o živote Ježiša Krista. Na Jednotke nebude ani tento raz chýbať výpravná miniséria Ježiš Nazaretský, ktorú odštartuje v piatok o 13:05. O Ježišovom živote a najmä dôvodoch jeho smrti bude film z produkcie National Geographic Život a smrť Ježiša Krista, ktorý vysiela Doma o 20:00.

V rovnakom čase si prídu na svoje aj milovníci tradičných rozprávok, keď ČT1 odvysiela Princeznú so zlatou hviezdou. Priestor dostane aj kvalitná slovenská produkcia, Dvojka už o 10:10 ponúkne výbornú inscenáciu novely Romaina Rollanda Peter a Lucia, v hlavných úlohách hrajú Emil Horváth ml., Emília Vášáryová, Michal Dočolomanský. O 13:30 zas stanica nasadí československú televíznu adaptáciu románu Ladislava Nádaši-Jégeho, Adam Šangala.

Pre Jednotku významný moment sviatkov bude piatková premiéra nemeckého historicko-dobrodružného filmu Liečiteľ so začiatkom o 20:20. Fanúšikovia veľkých akvizičných seriálov sa potešia štartu druhej série Pod kupolou od 20:15 na Dajto.

Zľava Liečiteľ, Peter a Lucia, Život a smrť Ježiša Krista

SOBOTA 4. apríl 2015

Sobota bude nabitá zaujímavými titulmi. Československú komediálnu klasiku prichystala ČT1 s Ecce homo Homolka o 14:30, tou najväčšou klasikou soboty však bude multioscarová snímka Miloša Formana v hlavnej úlohe s Jackom Nicholsonom Prelet nad kukučím hniezdom (ČT1 o 22:15).

Rozprávkový žáner naplní Jednotka o 15:55 s Ako sa budia princezné, hneď na to o 17:20 ponúkne mimoriadne vydarenú francúzsko-taliansku adaptáciu legendárnej knihy Alexandra Dumasa Traja mušketieri. Za zmienku určite stojí aj krimidráma inšpirovaná príbehom veľkého zločinca Franka Lucasa, Americký gangster, ktorú vysiela Plus o 22:10. Program pre celú rodinu zvolila na 20:30 Joj s Kúpili sme ZOO, Markíza odvysiela premiéru Muži v čiernom 3.

Zľava Ako sa budia princezné, Prelet nad kukučím hniezdom, Traja mušketieri

NEDEĽA 5. apríl 2015

Z nedeľného programu stoja za pozornosť diela z českej a slovenskej produkcie. Na Dvojke nebude chýbať inscenácia, o 10:10 si budete môcť pozrieť adaptáciu hry Jána Palárika Dobrodružstvo pri obžinkoch s Ivanom Mistríkom, Michalom Dočolomanským, Emíliou Vášáryovou či Božidarou Turzonovovou. ČT1 zas o 15:35 odštartuje seriál Babička, o 20:00 odvysiela muzikálovú komédiu Šakalí léta. Obľúbenú komediálnu rozprávku Traja veteráni ponúkne o 20:15 Prima.

PONDELOK 6. apríl 2015

Zľava Amadeus, Ako vycvičiť draka, West Side Story

Ak sa náhodou k českej Prime nedostanete, Troch veteránov vysiela na Veľkonočný pondelok o 12:05 aj Markíza. Z ďalších rozprávok si budete môcť vybrať napríklad Šíleně smutnou princeznu na Jednotke o 15:50, druhý diel rozprávky Císařův pekař a pekařův císař o 17:45 na ČT1 (prvý diel v nedeľu o 17:05) či Hrátky s čertem o 16:15 na Prime. Predpoludním o 10:55 vás kvalitne pobaví česká komédia Saturnin na ČT1.

Svoje si nájdu aj tí, ktorí na sviatky vyhľadávajú animáky. Na Joj sa o 9:30 zjavia Psy vo vesmíre, o 16:50 vysiela televízna dvojka klasiku Hľadá sa Nemo a o 20:30 odpremiéruje štvrté pokračovanie Doby ľadovej. Na Dajto bude o 18:20 mladšie ročníky baviť Scooby-Doo a nešťastný vlkolak, Nova bude o 16:45 pútať pozornosť s veľkým animovaným hitom Ako vycvičiť draka.

Aj priaznivci televíznej šou dostanú to svoje, keď o 20:20 spustí Jednotka druhú sériu Čo ja viem. Kto bude mať náladu na trocha dobrodružstva a romantiky z prostredia Divokého Západu, určite by nemal prehliadnuť film Veľká zem o 16:20 na Plus. Romantika a dráma v muzikálovom šate vás zas čaká v klasike West Side Story o 20:00 na Dvojke. Oslava hudby, avšak Wolfganga Amadea Mozarta, bude hlavnou témou ďalšej oscarovej snímky Miloša Formana Amadeus.

Čítať viac...
Nahor