Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Čo sa dialo na generálke Let’s Dance? Marcinková sa po hrozivom zranení neubránila dojatiu!

Marcinkovej tanečný partner sa v nedeľu postavil na parket s rozbitou hlavou. Moderátor Let’s Dance opísal, čo sa dialo na generálke pred priamym prenosom. 

Dva týždne ostávajú do konca najväčšej jarnej televíznej šou Let´s Dance, ktorá sa v ôsmej sérii trápi najviac zo všetkých.

Tesne pred prvým prenosom hrozilo pre zranenie nenastúpenie najväčšej zahraničnej hviezdy Maria Cimarra, aby už o dva týždne na to zo súťaže odstúpila jedna z potenciálnych favoritiek, Mária Čírová.

Krátko na to Maria Cimarra opustila jeho tanečná partnerka Vanda Poláková a do problémov sa dostala paralympionička Henrieta Farkašová. Tá sa síce na parket ešte vrátila, no už len na jeden večer a televízia sa s ňou vo vyraďovaní rozlúčila.

Markíza musela riešiť ďalší problém v poslednom priamom prenose pred dôležitým semifinále.

V ňom sa rozhodne o finálovej trojici, ktorá zabojuje o titulov kráľa či kráľovnej tanečného parketu.

Zranenie pred prenosom

Medzi horúcich favoritov na postup do finálovej trojky patrí aj herečka Gabriela Marcinková s tanečným partnerom Matyášom Adamcom, ktorého pokračovanie v šou však bolo hodiny pred prenosom ohrozené.

V priebehu nedeľnej generálky na priamy prenos sa totiž Marcinkovej tanečný partner nešťastne zranil. Po Matyáša Adamca nakoniec musela prísť záchranka.

„Počas dnešnej generálnej skúšky sa tanečný partner Gabiky Marcinkovej Matyáš Adamec nepríjemne zranil. Zraneného tanečníka odviezli zo štúdia záchranári, pričom sa momentálne nachádza v odbornej starostlivosti,“ uviedol PR manažér Let´s Dance, Tadeáš Kurka.

„Napriek poctivej príprave a tvrdým tréningom sa môže stať, že sa niečo nepodarí a povedie to k zraneniu. Uvidíme, ako to dopadne. Matyášovi držíme palce a veríme, že všetko bude v poriadku,“ vyjadril sa režisér Let´s Dance, Pepe Majeský.

Marcinková tak pár hodín pred prenosom ostala bez partnera.

„Chcela som len povedať, že by sme teraz mali naňho všetci myslieť a dúfame, že sa čo najskôr dá dokopy. Ak nie dnes, tak v nasledujúcich dňoch, dúfame, že bude v poriadku a že si spoločne zatancujeme. Ak nie v tejto súťaži, tak niekde inde“ uviedla herečka.

Opísali minúty hrôzy

Matyáš Adamec sa nakoniec priameho prenosu zúčastnil.

Až v jeho priebehu však moderátor Viktor Vincze odhalil, čo sa počas generálky stalo.

Ku zraneniu došlo pri skúške contemporary vystúpenia. Jeho súčasťou bola dvíhačka, kedy tanečník dvihol na ramená Matyáša Adamca. Prvok sa však dvojici nevydaril.

V čase, kedy sa už Adamec vracal nohami na parket, si dvojicu nevšimol kameraman, sústredený na dianie uprostred tanečného parketu. Kameraman v plnom pohybe vrazil kamerou do Matyáša Adamca, ktorý sa zrútil k zemi.

„Nepodaril sa nástup, nepodarilo sa dokončenie dvíhačky a nepodaril sa ani zoskok a nepodaril sa ani timing s kamerou,“ okomentoval už po vydarenom vystúpení v priamom prenose Matyáš Adamec.

Po prvýkrát v šou neskrýval veľké emócie a dojatie, že sa nakoniec tanec podarilo predviesť pred televíznymi kamerami.

Matyáš skončil následne v rukách záchranárov a prevezený bol do nemocnice.

Slzám dojatia sa po dotancovaní contemporary čísla už pred publikom neubránila ani Gabriela Marcinková.

Tá otvorene priznala, že pri pohľade na nehybného partnera sa v prvom okamihu bála o jeho život.

„Prežívala som veľa vecí naraz. V prvom rade som sa bála – spočiatku to vyzeralo, že o tvoj život, v druhom rade som sa bála o tvoje zdravie a potom som sa bála, či si ešte zatancujeme.“

Adamec utrpel zranenie hlavy, pričom ostal ležať bez pohynutia dlhú chvíľu.

„Ležal si tu dosť dlho…“ doplnila na začiatku svojho hodnotenia porotkyňa Adely Vinczeová, ktorá sa pre dojatie na chvíľu odmlčala.

„Potom si už ale aj zažartoval a zistili sme, že je všetko v poriadku.“

„Som ti vďačná, že sme mohli toto číslo ukázať. Lebo tancovať s čerstvo rozbitou a zašitou hlavou nie je asi radostná záležitosť,“ dodala po emotívnom tanečnom čísle Marcinková.

Mohla dostať náhradného partnera?

Marcinková by si o finále mohla zatancovať aj v prípade pretrvávajúceho zranenia Matyáša Adamca.

V tanečnom formáte Let´s Dance je samozrejmosťou náhrada profesionálneho tanečného partnera v prípade, ak dôjde k zraneniu či inej indispozícii, ktorá znemožní doprevádzanie známej osobnosti v páre.

Už len v tomto ročníku tanečnú partnerku zmenil spomínaný Mario Cimarro, ktorého opustila Vanda Poláková. V jej prípade sa však špekuluje o odchode na jej vlastnú žiadosť.

V poslednom ročníku českej verzie šou s názvom StarDance došlo v roku 2021 hneď k niekoľkým zmenám na postoch profesionálnych tanečníkov.

Dochádzalo k nim najmä pre tretiu vlnu pandémie koronavírusu, ktorá niekoľkokrát vstúpila do priebehu súťaže.

Tvorcovia StarDance dokonca neverili, že sa im šou nakoniec podarí doviesť do úspešného konca a dovysielať ju kompletne do finále.

Živé prenosy počas jesennej vlny pandémie so sebou priniesli mnoho komplikácií.

Až dva páry v priebehu súťaže odstúpili pre zdravotné problémy, naplno sa komplikácie súvisiace s covidom prejavili už v 3. kole, kedy v karanténe skončili dva tanečné páry a traja profesionálni tanečníci.

Podobné prípady sa vyskytovali v priebehu celej série, dvakrát sa po pozitívnom teste šou nezúčastnil dokonca jej porotca Zdeněk Chlopčík.

 

Čítať viac...
Nahor