Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Čo pre nás Markíza a JOJ chystajú na vianočné sviatky?

Máme tu prvé informácie o pripravovaných programoch našich dvoch veľkých televízií na tohtoročné televízne Vianoce.

Markíza aj JOJ chystajú vianočnú grafiku, ktorú by mali spustiť od decembra. Obe televízie už teraz pripravujú programovú ponuku na koniec tohto roka. Prinášame vám prvé, zatiaľ neoficiálne informácie, definitívna ponuka bude známa koncom mesiaca. Na čo sa diváci môžu tešiť? Markíza už tradične ponúkne klasiku. V jej knižnici sú takmer všetky úspešné slovenské a české filmy a rozprávky, práva na ne pravidelne obnovuje už viac ako 10 rokov. Konkurencia sa k nim zatiaľ nemá šancu dostať. Na obrazovkách Markízy preto opäť nebudú chýbať Tri oriešky pre Popolušku a Perinbaba, ktoré by sa mali vysielať tradične na Štedrý večer. Počas vianočného týždňa diváci uvidia aj Mrázika, S tebou mne baví svět, chýbať nebudú slovenské rozprávky ako Soľ nad zlato, či Kráľ Drozdia brada. Počas vianočného týždňa by podľa predbežných informácii mala Markíza vysielať aj známe animované hity ako Shrek 1, 2 a 3, Happy Feet, či Asterix a obelix. Prevažovať teda budú tituly, ktoré sú známe, objaví sa však aj niekoľko premiér. Žiadne veľké prekvapenie sa zrejme konať nebude. Otázkou zostáva nasadenia vianočného vydania relácie Modré z neba, ktoré Markíza vysiela každý rok na Štedrý večer. V tomto roku to zatiaľ podľa našich informácií isté nie je.

JOJ vo svojej knižnici nemá klasické slovenské rozprávky, ani české klasické tituly. Jej jedinou vianočnou trvalkou sú filmy Sám doma a Sám doma: Stratený v New Yorku. Vysielať bude zrejme aj titul Sám doma 3. Aj tento rok JOJ plánuje na Štedrý večer vysielať vianočnú epizódu svojho denného seriálu Panelák. Vo vianočnej štruktúre JOJ počíta aj s už klasickou animovanou sériou Doba ľadová. Televízia uvedie aj viacero filmových premiér, ktorých musí nasadiť viac ako konkurencia, keďže v knižnici nemá klasické rozprávky, či pôvodné vianočné tituly, prevládať budú akvizície.

V ďalších dňoch vám prinesieme prehľad, čo na Vianoce chystá verejnoprávna televízia RTVS a čo môžeme čakať na menších staniciach Doma, Plus a Dajto a postupne upresníme a doplníme aj plány Markízy a JOJ.

Čítať viac...
Nahor