Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Čo bude počas pandémie so Superstar? Markíza s Novou chcú na jar stihnúť aj finálové kolá!

Najstaršiu talentovú šou v našich krajinách zasiahla pandémia medzi nakrúcaním predtočených dielov a priamymi prenosmi, televízie sú zatiaľ optimistické.

Televízie nielen na Slovensku, ale aj v Česku, už zastavili výroby aj svojich hlavných večerných programov a pripravujú záložné programové štruktúry. Postupne sa im míňajú diely Ulice, Ordinácie v ružovej záhrade, Modrého kódu aj pretrvávajúceho aktuálneho hitu Slunečná, ktorý sa bude musieť pre chýbajúce časti stiahnuť z obrazoviek.

Na Slovensku zas Markíza z obrazoviek okamžite stiahla aj tie programy, z ktorých nakrútené diely má, no pre veľký prepad reklamných kampaní nastúpila na krízový režim.

Kým pri mnohých programoch už ich dočasný osud poznáme, otázkou ostáva aktuálne jediná federálna šou v programe – šiesta česko-slovenská Superstar. Pri ťažiskovom programe je jeho zastavenie ešte citlivejšie, ako v prípade nových seriálov, a televízie nateraz so Superstar hýbať nechcú. Navyše, náklady na program si delia, a tak je ponechanie jeho vysielania v čase krízy o čosi jednoduchšie.

Markíza a Nova majú už nakrútené zostrihové kolá, rovnako, zdá sa, aj vyraďovaciu fázu, ktorá predchádza živým prenosom. Práve tie sú v tejto chvíli najväčším otáznikom, nakoľko nielenže televízie zastavili plošne nakrúcanie programov, finálové kolá Superstar navyše prebiehajú pred veľkým publikom so stovkami divákov, bez ktorých by táto finálová časť šou nemala zmysel.

Televízie podľa našich informácií plánujú vysielať Superstar takmer celú jar. Rátať dokonca majú aj s ďalším nakrúcaním, a to už v máji, nakedy sú naplánované práve finálové prenosy.

Markíza s Novou tak nateraz veria, že im situácia o vyše mesiaca umožní federálnu Superstar dovysielať. Samotné prognózy ohľadom vývoja šírenia koronavírusu, pre ktorý je ochromená aj televízna výroba, však naznačujú, že na Slovensku pandémia vrchol dosiahne až približne v júni.

Dovtedy by, s najväčšou pravdepodobnosťou, samotný štát nepovolil hromadné akcie či kultúrne podujatia. Na výrobu by tak televízie museli zabudnúť.

Čítať viac...
Nahor