Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Viete prví

Chystá sa veľký koniec Nemocnice? Jojka už pripravuje horúcu seriálovú novinku!

Najdôležitejší večerný program Joj ostatných štyroch sezón môže plánovať rozlúčku s televíznymi divákmi.

Už od konca augusta 2021 je mimoriadne dôležitou súčasťou hlavného programu na Jojke seriálová Nemocnica, v ktorej televízna dvojka našla rovno jeden zo svojich najúspešnejších seriálov vôbec.

Nemocnica sa po legendárnom Paneláku stala najsledovanejším dlhodobým seriálom Joj, ktorý tento mesiac odštartoval svoju štvrtú sezónu na obrazovke, v ktorej sa naďalej teší z nadpriemernej priazne divákov.

V priebehu väčšiny svojho vysielania udržala Nemocnica pozíciu lídra na trhu či prinajmenšom stabilnú základňu divákov. Divácke jadro dnes tvorí zväčša ako 450-tisíc divákov v celkovom publiku, ratingovo sa seriál drží na úrovni okolo 6 – 7 % v komerčnej cieľovke.

Nemocnici sa toto postavenie podarilo obhájiť napriek vôbec najväčšej sérii útokov zo strany konkurencie, na aké si večerné programy pamätajú.

Kým kedysi sa Markíza snažila od úspechu odstaviť Panelák, čo sa jej podarilo až vlastnou dlhodobou sériou Búrlivé víno, v prípade Nemocnice recept nenašla ani po troch sezónach, v ktorých priamo útočila na Nemocnicu svojimi kedysi najúspešnejšími programami či najväčšími novinkami.

Proti Nemocnici už prišli o výkonnosť Sestričky, Horná Dolná, Svadba na prvý pohľad, 2 na 1, divákov stratil aj Pán profesor. Neporazila ju nakoniec ani veľká novinka Výnimočná Nikol či neúspešný nástupca Hornej Dolnej Chatári, prepadákom tiež skončil nákladný Survivor.

Nemocnicu zatiaľ v prvom týždni vysielania porazila v oboch dôležitých cieľovkých skupinách vysoko nákladná dobová séria Dunaj, k vašim službám, ktorá však v jej konkurencii sledovanosťou zaostala za očakávaniami televízie.

Novinka na štýl Divokých koní

Úspešný príbeh Nemocnice sa pritom môže blížiť do svojho finále.

Ako sme už informovali, jej tvorcovia začali po nemocničnom seriálu s prípravou novinky z prostredia výpravného ranča, ktorým by sa mohli vrátiť späť k projektu v štýle Divokých koní.

Televízia ohlásila pre tento rok začatie príprav novinky Ranč, ktorá podľa našich informácií môže predznamenávať plánovaný koniec nemocničného seriálu.

„Rodina drsnej a hrdej Zity Zemanovej potrebuje udržať Ranč a celý statok so vzácnymi koňmi nad vodou. Jediná šanca, ako znovu oprášiť lesk rodiny, je vrátiť sa k ťažbe zlata a drahých kovov v opustených baniach, ktoré im už dlho patria,“ naznačuje seriálovú zápletku prvá anotácia.

Za novinkou Ranč stojí režisér Ján Novák a kreatívna producentka Danica Hričová. Obaja pracujú aj na seriáli Nemocnica.

„Na scénu ale prichádza rodina Zitinej nenávidenej rivalky, dávnej „bosorky“ Anny. Stačí jeden deň bagrovania a z ospalých baní sa vynára nebezpečné tajomstvo s temnou zápletkou. Stačí jedno stretnutie Anninej vnučky Nely so Zitiným vnukom Ondrejom a z minulosti sa začnú vynárať pochované tajomstvá kamarátov z mladosti. Stačí jeden seriál a zažijeme príbehy o sklamaní, vášni, zrade, hriechu, odpustení, no hlavne o láske,“ avizujú tvorcovia.

Nemocnica nekonečná nebude

Nemocnica by sa aktuálne mohla nachádzať už vo svojom poslednom roku vysielania.

Jojka tak mohla mať ambíciu nespraviť z Nemocnice nekonečný seriál a ukončiť ju ešte skôr ako začne prichádzať o kľúčové jadro divákov.

Ranč by sa mohol stať jej priamym nástupcom, čo naznačuje nielen rovnaká zostava tvorcov, ale aj plánovaný počet častí či prvé zloženie hereckého obsadenia.

Joj už vlani avizovala na úvod výrobu 26 epizód Ranča, vďaka čomu je zrejmé opätovné vysielanie dvoch častí do týždňa. S Nemocnicou úspešne obsadila utorňajšie a štvrtkové večery.

V avizovanej novinke Ranč by si podľa prvých plánov mali zahrať hneď viaceré ústredné herecké hviezdy z Nemocnice.

Jojka medzi prvými menami pripravovaného rodinného seriálu uviedla, že by si v Ranči mohli zahrať Nela Pocisková, Noël Czuczor, David Uzsák, Henrieta Mičkovicová, Jana Oľhová alebo čerstvá posila Nemocnice – Roman Poláčik.

Medzi ďalšími naznačila účinkovanie Kristíny Madárovej zo Sestričiek alebo Mira Nogu, Anny Javorkovej, Vladislava Plevčíka alebo Jakuba Kuku.

Dve rodinné ságy?

Jojka pri prvom odhalení príprav novinky Ranč predstavila nový seriál ako „rodinnú ságu o ženskej sile, predsudkoch, odvahe i prijatí seba samého“.

Podobným spôsobom však začala v ostatných týždňoch komunikovať Markíza svoju kľúčovú seriálovú novinku.

Výpravný seriál Dunaj, k vašim službám charakterizuje ako „strhujúcu rodinnú ságu“, ktorá prináša jedinečný dobový seriál, prvý svojho druhu na obrazovke televízneho lídra.

Dunaj sa navyše rovnako vysiela dvakrát do týždňa, dokonca v rovnakých dňoch ako Nemocnica – v utorky a štvrtky.

Rodinná sága Dunaj však v prvom týždni sledovanosťou nepresvedčila a napriek tesnému víťazstvu nad Nemocnicou televízne obrazovky neovládla.

Naopak, rozbieha sa slabšie ako samotná Nemocnica ešte v končiacom letnom období na prelome augusta a septembra 2021, rovnako zaostáva za rozbehom Divokých koní z januára 2015, ktoré boli prvým intenzívnejšie nasadzovaným rodinným seriálom označovaným svojou televíziou za výpravný.

Je tak otázne, či po vlažnom nástupe Dunaja sa Jojka vydá rovnakou cestou rodinnej ságy pri svojej novinke Ranč. U divákov nateraz tento koncept rekordne nezabral.

 

Čítať viac...
Nahor