Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Chystá sa nová netradičná televízia: Ponúkne živé vysielanie zo života zvierat v parkoch a ZOO!

Chýbať nemajú sprievodné informácie či odľahčené zaujímavosti o sledovaných zvieratách.

Na Slovensku vzniká nová televízia. Spoločnosť MP – Media Production, s.r.o. získala od Rady pre vysielanie a retransmisiu licenciu na celoplošné digitálne vysielanie nového televízneho kanála, ktorý bude zameraný na nepretržité 24-hodinové vysielanie zamerané na zvieraciu ríšu.

Kanál ponesie názov Park TV, pričom sa vo veľkom pripravuje na svoje vysielanie. Jeho hlavným zameraním bude živý prenos zo zoologických záhrad, parkov či záchranných staníc, prostredníctvom ktorého budú môcť diváci sledovať život zvierat v týchto priestoroch. Chýbať nebude prenos z ich čistenia alebo kŕmenia.

„Poslaním PARK TV je priniesť divákom zážitkový oddych spojený so zaujímavými informáciami. PARK TV upokojuje, prináša pohodu, vyvoláva spokojný úsmev, informuje a motivuje. PARK TV prináša príbehy zvierat v spojení s informáciami o živočíšnom druhu, o zaujímavostiach z ich života, o ich vzťahu k človeku a naopak. PARK TV je oddych a vzdelávanie v priamom prenose,“ uvádza Marcel Para, konateľ prevádzkovateľa televízie, spoločnosti MP – Media Production.

Živý prenos budú sprevádzať aj textové či zvukové informácie, prostredníctvom ktorých sa budú môcť diváci dozvedieť viac o zvierati ako živočíšnom druhu ale aj osobný príbeh konkrétneho jedinca. Súčasťou vysielania budú odborné aj odľahčené zvukové, textové a obrazové informácie o zvieratách a ich svete, kvízy a interaktívne prvky, ale aj návštevníci spolupracujúcich parkov pri rôznych aktivitách. Diváci budú môcť v spolupráci s PARK TV aj posielať finančné dary určené jednotlivým zvieratám alebo parkom, tak ako to je v zahraničí,“ pokračuje Para.

Televízia má záujem ponúkať 24-hodinové vysielanie. Ako v prípade spravodajských kanálov bude súčasťou vysielania spodná informačná lišta, kde budú nepretržite bežať „spravodajské informácie zo života zvierat“. „Zvukové, textové a obrazové informácie vysielané v nepravidelných časoch budú nie len pre dospelých, ale vo večerných hodinách to budú aj príbehy o konkrétnych zvieratách v partnerských parkoch pre mladšiu aj staršiu mládež. Na odľahčenie vysielania budú vo vysielaní použité aj odľahčené grafické prvky doplňujúce vtipným spôsobom dej pred kamerami, ako napríklad slnečník nad ležiacim tigrom, alebo srdiečko nad levím párom a podobne. Z odborného hľadiska to bude skutočný Infotainment. Použitá bude „knižná“ grafika pripomínajúca storybook, keďže čo zviera pred kamerou, to iný zvierací príbeh,“ uvádza zástupca televízie.

Prenos z výbehov či iných prostredí zvierat budú každodenne zabezpečovať operátori, ktorí budú mať na starosti ovládanie kamier umiestnených medzi zvieratami. Televízia plánuje aj interaktívne prepojenie s divákmi, ktorí budú mať možnosť v určitom čase a určeným spôsobom ovládať kamery.

Televízia už začala s rozmiestňovaním kamier, konkrétne sa pripravila na vysielanie zo záchrannej stanice Malkia Park. Tá dostala veľký priestor aj v aktuálnom sobotnom priamom prenose Miss Universe 2018.  Nakoľko ide o mladý projekt, Park TV začalo s prípravou svojho vysielania ešte v čase výstavby zariadenia. „Mali sme šťastie, že sme už v čase jej výstavby položili a poťahali potrebné káble a predpripravili si tak skoro 100 miest na live kamery. Aktuálne, v prvých výbehoch, ide o atraktívne exotické zvieratá, ktoré budete môcť vidieť naživo a o ktorých sa počas vysielania dozviete množstvo zaujímavých informácií z ich života,“ uvádza Para. Televízia má záujem kamery umiestniť aj v ďalších priestoroch ako Wild Park, Zveropark alebo ZOO Park.

Park TV chce svoje vysielanie okrem Slovenska uviesť aj v Českej republike a rovnako iných trhoch. V prípade autorských práv má situáciu o to jednoduchšiu, že všetky partnerstvá uzatvára vo vlastnej réžii. Park TV bude platenou stanicou šírenou u káblových, IPTV, MMDS a ďalších operátorov ako aj v DVB-T či prostredníctvom satelitu, nie ako voľný kanál, ale ako súčasť platenej televíznej ponuky. Televízia má záujem využiť aj doplnkové televízne služby, primárne sa zaujíma o HbbTV.

Čítať viac...
Nahor