Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Chystá Markíza útok aj v lete? Vo štvorici po Slovensku môže byť jej hlavným programom!

Markíza nemá problém vyťahovať premiérové pôvodné formáty aj v letnom období. Dva ich dostane dokonca menšia Doma, pre hlavnú stanicu televízia aktuálne potvrdila návrat Vo štvorici po Slovensku. So šou dnes môže preraziť aj v prime-time.

Kým prvé informácie o tohtoročnej letnej štruktúre Markízy nepriniesli žiadny výrazný prvok, s príchodom Vo štvorici po Slovensku sa to môže zmeniť. Líder už potvrdil, že sa šou s druhou sériou vráti na jeho obrazovky. Je možné, že tento raz si ju zafinancuje sám.

Bude zaujímavé sledovať, do akého slotu Markíza Vo štvorici po Slovensku 2 zaradí. Na Jednotke RTVS, ktorá mohla šou taktiež vysielať, sa mala usadiť v accesse v soboty o 18-tej, náklady na výrobu podobného projektu však nepredstavujú malú sumu. Rozpočet prvej série vyšiel oficiálne na 460 000 eur bez DPH, až 420 000 eur zaplatil štát (SACR), 40-tisíc do projektu vložilo Noemo, produkčná spoločnosť Dana Dangla a jeho manželky Beáty Dangl, ktorá projekt vyrába. Prvá séria sa vysielala mimo hlavného vysielacieho času.

Nakoľko Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) pre portál Mediaboom.sk potvrdila, že druhú sériu šou si neobjednala a relácia nepobeží ani na štátnej RTVS, je nanajvýš pravdepodobné, že projekt tento raz nezafinancuje štát ale Markíza. Investovať podobné peniaze do podvečerného či neskorého večerného slotu v lete je však výrazne neefektívne. Nebude teda prekvapením, ak sa Vo štvorici po Slovensku objaví tento raz v prime-time a Markíza svoju neoficiálnu letnú štruktúru upraví. Populárna partia hercov, ktorú by opäť mali tvoriť Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Marián Miezga a Robo Jakab, by mohla byť zárukou  nadpriemerných výkonov aj v hlavnom vysielacom čase.

Otázkou tiež ostáva, kedy šou Markíza odštartuje. Zdá sa, že o tom, že pobeží na jej obrazovke, sa totiž rozhodlo len v blízkom čase. Klientov o návrate formátu v nedávnej brožúre neinformovala, informácie k projektu nechcela poskytnúť ani RTVS, ktorej bola šou Vo štvorici po Slovensku ponúkaná. V roku 2012 odštartovala prvá séria v sobotu 16. júna. Tvorcovia chceli aj druhú sériu spustiť v podobnom čase, konkrétne od soboty 13. júna v spomínanom čase o 18:00 na Jednotke.

Markíza už v minulosti do letnej štruktúry významne zainvestovala. Išlo však o projekty, ktoré bežali v prime-time. Prvú sériu reality šou Farma priniesla Markíza v roku 2011 práve počas leta, v roku 2013 v priebehu letných prázdnin pokračovala vo vysielaní Búrlivého vína. Rok pred tým ponúkla reality šou Pláž 33.

Tento rok dokonca líder pripravuje pôvodné premiérové formáty aj na menšiu Domu. Už najbližší pondelok o 20:15 štartuje kulinárska šou Zmena chutí, o ktorej sme vás informovali ako prví, portál Mediálne.sk časom doplnil, že sa v lete na Dome objaví aj druhý kuchársky projekt Varte s nami. Ten však zafinancuje Lidl, tvárami relácie budú Marcel Ihnačák a Adriana Poláková, ktorí sa s Lidlom spájajú aj v rámci jeho kampane.

Čítať viac...
Nahor