Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Chart Show u nás nie je žiadna novinka! Identickú šou už vysielala pred rokmi Joj (video)

Markíza sa chystá na jeseň vyskúšať hudobný formát, ktorý sa v rôznych podobách na Slovensku objavuje už od roku 2007.

Začalo to Hitom storočia, ktorý motivoval Jojku, aby si vyrobila vlastnú hudobnú šou. Mimoriadne úspešná relácia vtedajšej STV, ktorá bežne presahovala podiely nad 30 % a vrcholila dokonca nad 40-kou, zanechala v nejednej televízií niekoľko myšlienok na ďalšie hudobné formáty. STV priniesla cez leto toho istého roku Môj najmilší hit, Joj vyskúšala o pár mesiacov novembrovú Hudobnú horúčku.

Hudobná horúčka mala ambíciu využiť potenciál, ktorý ukázal svojím úspechom Hit storočia. „Hit storočia dokázal, že hudba je výborný a divácky úspešný nosič spomínania na minulosť,“ povedal v roku 2007 pre Mediálne.sk riaditeľ produkčnej spoločnosti Maya Vojtech Hron, ktorá program vyrábala. O pár týždňov už boli hlavnou témou debaty o nevyužitom potenciály a hľadaní dôvodov, prečo šou neuspela. „Nezvolili sme rytmus a formu rozprávania pre dostatočne širokú cieľovú skupinu. Okrem Jula Viršíka ostatní fungovali len ako sponzorská galéria. Televízna stanica naň nenašla správny kľúč,povedal Hron pre portál.

Hudobná horúčka pri tom využívala ako predlohu nemecké formáty, od ktorých sa pri vývoji formátu odrážala. Mnohí ju prirovnávali práve k Chart Show, ktorú chystá, ako sme vás exkluzívne informovali, vysielať na jeseň spolu s Novou Markíza. Relácia dokonca dostala rovnakú titulnú skladbu ako nemecká Chart Show. Tá už od svojho počiatku využíva ako titulný song legendárny hit The Final Countdown od Europe. Hudobná horúčka bola Chart Show výrazne podobná aj svojou dramaturgiou, moderoval ju k tomu Sajfa, najstálejší moderátorský kolega Adely Banášovej, ktorá sa nechala prehovoriť po dlhom čase na moderovanie väčšej šou a stane sa tvárou Chart Show.

Ako už prebehlo médiami, podobný formát od novembra 2011 vysielala aj RTVS pod názvom Legendy popu. Už za výraznejšieho úspechu ako Joj svoju šou.

Zvučka Hudobnej horúčky

Celá časť nemeckej Chart Show

Ukážka z relácie Hudobná horúčka

Čítať viac...
Nahor