Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Chart Show sa vrátila na úrovni Pevnosti Boyard, Naši s najlepším ratingom série! Joj zmena pomohla, bez Za sklom vyskočila

Joj v stredu s radikálnou zmenou programu, Našich vrátila v dvoch častiach. Dosiahli, paradoxne, najlepší výkon tretej série.

Markíza sa vo svojom stredajšom prime-time vrátila ku klasickému nastaveniu. Minulý týždeň odvysielala poslednú epizódu šou Pevnosť Boyard, ktorá sa, pravdepodobne, tak skoro na obrazovky nevráti. Nákladný program totiž prinášal Markíze len vlažné, niekedy aj podpriemerné výkony, lúčil sa na ratingu 6,2 % s podielom 18,1 %. Po skončení dobrodružnej šou dostala opäť priestor klasická Chart Show. Tá prakticky nadviazala ako na svoj pokles z jari tak na čísla Pevnosti Boyard. S už tradične dlhšou minutážou, keď trvá až do 22:30, si návrat hudobnej šou malo pozrieť 6,4 % divákov s podielom 20,7 %. S podobným podielom sa šou na jar aj lúčila.

Komu koniec Pevnosti Boyard mohol pomôcť, bola Joj. Televízii sa totiž razom vyšvihli Naši, ktorí medzitýždenne získali vyše rating, pozrieť si ich malo 7,9 % divákov s podielom cez 22 %. Pre seriál ide o najlepší rating tretej série, tá svoje maximum doteraz držala od štartu. Oproti nástupu série si Naši polepšili aj s druhou časťou, ktorú si malo pozrieť 7,2 % divákov s podielom pod 23 %. V tomto čase Joj rástla medzitýždenne ešte viac, keď jej minulú stredu len vlažne zahralo značne drahšie Za sklom. Televízii sa tak radikálna zmena programu vyplatila a v prime-time porástla, napriek tomu sa nevyhla veľkej vlne kritiky divákov seriálu. Joj v oficiálnom stanovisku priznala zlý vysielací čas Za sklom, ktorý sa mohol odraziť aj na výkone. Seriál oproti finále predošlej série stratil dva ratingy. Mimo prime-time už bola Joj podpriemerná, Super Karaoke prepadlo s vyše 11 %.

Medzi menšími stanicami sa darilo Plus s Profesionálmi, ktorí porástli na vysoký podiel 8 %, nasledujúci film Bod v nekonečne uhral 4,5 %. Vyššie bolo Dajto s filmom John Wick 2 a podielom nad 6 %, stanici, naopak, vôbec neuspel podvečerný prenos tenisovej exhibície Tennis Champions, ktorý prepadol. Nekonečná láska sa hýbala okolo 4 a 5 %. Vyskočila Wau, ktorej Vtierka Castle uhrala až 5,5 %, CSI Cyber sa dostalo pod 5 % a Klamári nad päťku.

Podvečer boli opäť ratingovo silné Rodinné prípady, ktoré tentoraz nemali ďaleko od večernej Chart Show, v podieli získali 23 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja atakovala 16 %. Televízne noviny sa dostali tesne nad 25 %, Noviny podliezli 24 %. Stali sa najsledovanejším programom dňa v celkovom publiku, kde prekročili hranicu 595-tisíc divákov, Televízne noviny si pozrelo pod 520-tisíc divákov. V 12 – 54 bolo na vrchole dňa Najlepšie počasie pred TN-kami a Novinami.

Joj v stredu vyhrala prime-time, medzitýždenne rástla až o 3,5 podielového bodu na výkon okolo 22 %. Markíza napriek lepšiemu podielu Chart Show v porovnaní s finále Pevnosti Boyard klesla, nepotiahli ju tak Televízne noviny.

Čítať viac...
Nahor