Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Chart Show s východniarmi vyskočila, Oteckovia aj popri hokeju nehybní! Vyhrali celý deň, celkovo najvyššie Noviny

Za sklom si udržalo vyššiu úroveň oproti úvodnému týždňu druhej série, potvrdilo však slabšiu výkonnosť v stredajšom prime-time.

Chart Show sa v máji zatiaľ darí. Hudobná šou tento mesiac odskočila od aktuálnych priemerov, ktoré sú neraz pod priemermi Markízy, a ťahá sa vyššie. Druhý týždeň po sebe rástla, ostatné kolo s hitmi z východu ju dostali na rating už pod 8 % a podielom takmer 24 %. Oproti minulej strede si polepšilo aj Za sklom, ktoré medzitýždenne porástlo o takmer rating, oproti tomuto utorku o niečo kleslo ratingom takmer 6 % a podielom cez 17 %. Jednotka večer uviedla kultovú snímku Krstný otec, šla s ňou nad 9 % v univerzálnej cieľovke. RTVS z hokejových Majstrovstiev sveta veľmi netakticky celý večer vysielala jasne vyvíjajúci sa zápas Švédska s Rakúskom s podielmi pod 9, okolo 8 a 10 %, kým na druhom štadióne sa odohrávala hotová dráma, v ktorej nakoniec domáci Dáni nečakane zdolali silných Fínov. Dvojku napriek tomu nedokázal dotiahnuť Veľký balík, prepadol podielom nad osmičkou.

Z menších staníc Nikdy ťa neopustím na Doma dosiahlo podiely nad 5 a 6 %, Bláznivá dovolenka na Plus sa dostala pod 6 %. Sieť na Dajto podliezla 5 %.

Najsledovanejším programom dňa sa v komerčnej cieľovke s prehľadom stali Oteckovia, ktorí narástli k ratingu nad 9 % s podielom cez 41 %. Joj naďalej drží od januára nefungujúcu šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, v stredu prepadla s podielom takmer 11 %. Televízne noviny prekročili 29 %, Noviny sa hýbali okolo 22 %. Celkovo si ich vybralo vyše 470-tisíc divákov a stali sa najsledovanejším programom dňa v celkovom publiku, TN-ky malo sledovať cez 440-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor