Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS v marci bez zábavných šou: Zabudnite na Milujem Slovensko či Čo ja viem!

Jednotka neplánuje až do návratu premiérovej zábavy ťahať reprízy Milujem Slovensko. Kým ešte vo februári s obľúbenou reláciou, ktorá jej prináša vôbec najlepšie výsledky sledovanosti, ráta, v marci jej stabilný program narušia viaceré eventy.

V piatok 6. marca, teda v deň, kedy by mala Chart Show odštartovať, odvysiela Jednotka priamy prenos súťaže krásy Miss Universe Slovenskej republiky 2015. O týždeň na to televízia zreprízuje o 20:20 silvestrovské vydanie relácie Neskoro večer. Na piatok 20. marca je naplánovaný galavečer pri príležitosti 20. výročia Ligy proti rakovine. Konkurenčne jediným náročným bude posledný marcový piatok, 27. 3. 2015 totiž slovenská futbalová reprezentácia odohrá dôležitý kvalifikačný zápas s Luxemburskom a prenášať ho bude naživo Jednotka RTVS.

Václav Mika už dávnejšie potvrdil, že chce pokračovať vo výrobe relácie Čo ja viem. Telerozhlasu už však uplynula licencia na jej výrobu a vysielanie, ktorá bola platná do 31. 12. 2014. Ďalšie práva zatiaľ nezakúpil. Milujem Slovensko však vo svojich reprízach pokračovať od apríla, podľa všetkého, nebude. Okrem toho, že chce televízia prinášať pravidelne premiérovú tvorbu, RTVS zakúpila dodatočné práva na odvysielanie ôsmich reprízových častí Milujem Slovensko z 2. a 3. série v priebehu januára až marca 2015. Všetkých 8 dielov odvysiela do konca februára. Dodatočná licencia stála RTVS 4 210,53 eur, pričom licenciu na výrobu nových častí zatiaľ telerozhlas nemá.

Čítať viac...
Nahor