Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Český Barrandov vysiela kópiu Nikto nie je dokonalý, RTVS to riešiť nemusí. Ani nemôže

Česká televízia využíva aj grafiku či scénu známu zo slovenskej verzie.

Viacerí z vás sa pýtajú na novinku televízie Barrandov Nikdo není perfektní. Nová relácia, ktorú česká stanica vysiela len raz do mesiaca, je totiž doslova kópiou slovenskej relácie RTVS Nikto nie je dokonalý, ktorú verejnoprávna televízia vysiela každý utorok.

Rovnaký je nielen samotný formát, keď reláciou narozdiel od niekdajšej verzie na Prime s Jiřím Krampolem sprevádzajú dvaja moderátori, ale aj vizuálne prvky. Dôvodom je fakt, že RTVS nevyvinula scénu, videografiku a, samozrejme, ani námet sama, ale všetku licenciu vlastní Oliver Andrásy, ktorý sa na výrobe relácie podieľa dodnes ako režisér. Slovenskú verziu vyrába spoločnosť New Hattrick, ktorá od Andrásyho kúpila licenciu. „Spoločnosť New Hattrick s.r.o. nie je vlastníkom formátu Nikto nie je dokonalý. Licenciu pre Slovensko sme odkúpili od tvorcu formátu – pána Olivera Andrásyho,“ vyjadrila sa Jaroslava Plicová zo spoločnosti New Hattrick.

Pre Česko si zas formát objednala TV Barrandov, ktorá tak môže využívať všetky prvky, ktoré poznáme zo slovenskej verzie. RTVS tak nesleduje, kam sa formát mimo Slovenska dostane. RTVS pripravuje reláciu Nikto nie je dokonalý podľa formatu p. Andrásyho. Nemonitorujeme aktivity externého tvorcu v spojitosti s posunom licencie na iné osoby alebo subjekty,“ vyjadrila sa Dominika Šulková z RTVS. Českú verziu vyrába Peter Núňez.

RTVS si však predsa len bude musieť jednu informáciu preveriť. Riaditeľa telerozhlasu, Václava Miku, totiž v nedávnom chate jeden z divákov upozornil, že za otázky, ktoré odznejú v uliciach, si Andrásy účtuje od RTVS peniaze. Rovnaké otázky však mali odznieť aj v českej verzii. „Je podľa vás v poriadku, že tuším otázky boli totožné ako v utorkovom vydaní Nikto nie je dokonalý na Jednotke?“ spýtal sa divák Martin. Mika prisľúbil, že situáciu preverí. „Relácia sa predtáča niekoľko týždňov dopredu, nie je to živé vysielanie. Takže z vysielania inej TV sa nedá inšpirovať. Ale je to celkom zaujímavý podnet, pozriem sa na to,“ napísal. Kontrolovanie pôvodu otázok v českej verzii a chránenie si tých, ktoré odzneli u nás, je však skôr nereálne.

RTVS stojí aktuálne jeden diel Nikto nie je dokonalý 35 493,60 eur. Aj tento rok prinesie silvestrovský špeciál, za ten si telerozhlas priplatí a New Hattricku zaplatí 52 293,60 eur. Celkovo všetkých 42 tohtoročných vydaní relácie vyjde na 1 507 531 eur.

Scéna Nikdo není perfektní
Nikdo není perfektní, Tv Barrandov

Prvá scéna Nikto nie je dokonalý
nikto nie je dokonaly karel gott

Čítať viac...
Nahor