Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Česko Slovensko má talent už pozná dátum veľkého finále! Joj dáva zelenú ďalšej sérii

Televízie sú s tohtoročným Talentom spokojné, v Česku dokonca pre Primu zaznamenáva najlepšie výkony v prime-time po seriáli Modrý kód.

Šou Česko Slovensko má talent patrí aj v tejto sezóne k najúspešnejším programom na trhu. Talentový program sa zatiaľ až na dve výnimky pravidelne drží okolo hranice ratingových 9,5 %, pričom sa televízii potvrdila správnosť rozhodnutia nepostaviť šou opäť proti nedeľnej Tvoja tvár znie povedome ale staviť na sobotný večer.

Oproti výkonom predošlej série z roku 2016, kedy bežal Talent proti Tvojej tvári, si šou Joj zatiaľ polepšila. Vtedy sa pravidelne v rovnakom časovom období hýbala priemerne pod 9 ratingami, až na jeden výskok. Viac sa jej darilo, dokým dočasne bežala v dvojitom nasadení aj v stredy, kde sa hýbala nad desiatkou. Tú tento rok prekročila len pri štarte.

Siedma séria Česko Slovensko má talent sa uplynulý týždeň prehupla do svojej druhej polovice, v ktorej bude naďalej pokračovať najmä kastingovými zostrihmi. Televízia už v minulosti začala odsúvať do úzadia nákladnejšie živé prenosy či menej atraktívne vyraďovacie kolá a dala prednosť väčšiemu počtu kastingov, ktoré sú divácky najžiadanejšie.

Joj už pritom potvrdila dátum finále siedmeho Talentu, ktorý by mal vyvrcholiť hneď na začiatku posledného mesiaca roka, v sobotu 1. decembra. Televízia aj tento rok ponúkne divákom možnosť zúčastniť sa priameho prenosu a vyčlení do predaja lístky na finále. Ako so semifinále tak aj vo finále sa dá očakávať, že sa vo vysielaní Talentu spojí Prima s Joj a v Česku sa šou presunie z piatka na sobotu.

Prima pritom môže byť s tohtoročným Talentom rovnako spokojná. V ostatných týždňoch jej šou porástla, pričom v prime-time patrí k jej druhému najúspešnejšiemu programu hneď po seriáli Modrý kód, ktorému sa darí v pondelky a stredy. Najsilnejší je Talent v najmladšej skupine 15 – 54, kde sa drží stabilne nad 20 %. Prima predáva reklamu na skupinu 15 – 69.

Joj sa už zároveň po aktuálnych výkonoch Česko Slovensko má talent rozhodla dať zelenú ďalej sérii šou a ešte v čase vysielania siedmeho ročníka, kedy je záujem o program najvyšší, spustila nábor do ôsmej série. Divákov láka náborovou upútavkou, prihlásiť sa môžu na talentovom webe. S vysielaním ôsmeho Talentu ráta Joj budúci rok. 

Čítať viac...
Nahor