Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Česko Slovensko má talent s ďalším výstrelom: Nový rekord jesene, šou ovládla celý týždeň!

Výkonnosť talentovej šou aktuálne skáče, od svojich sezónnych priemerov však dokázala už druhýkrát vystreliť na sezónny rekord.

Piatková sledovanosť priniesla úspech najmä Farme. Tá s Duelom uhrala rating takmer 7 %, čo v podieli predstavovalo jeden z najlepších výkonov vyraďovacej časti túto jeseň cez 23 %. Farmu nasledovalo Milujem Slovensko s ratingom pod 6 % a podielom okolo 17 %. Joj po ukončení aktuálnej série šou Všetko, čo mám rád, ktorá sa ale ešte má vrátiť podľa informácií televízie pred sviatkami, začala so zaraďovaním filmov, v priemere úspešný animák Mimoni však v aktuálnej repríze uhral podiel len 15,5 %. Celkovo Farmu videlo 435-tisíc divákov, Milujem Slovensko zas 375-tisíc. Joj zaradením filmov v piatok stratila najmä starších divákov, keď Všetko, čo mám rád v univerzálnej cieľovke neraz viedlo. V tej obchodnej ostáva televízia na svojom.

Podvečer Oteckovia uhrali podiel okolo 38 %, Súdna sieň cez deviatku. Televízne noviny prekročili 27 %, Noviny získali 22 %. Celkovo správy Joj vyhrali s počtom divákov pod 530-tisíc, TN-ky ich mali 490-tisíc.

Napriek nedeľnému úspešnému finále Tvoja tvár znie povedome či pondelňajšiemu výskoku Susedov sa víťaz celého týždňa opäť zrodil v sobotu. Tento post sa podarilo znovu získať šou Česko Slovensko má talent, ktorá navyše oproti predošlému týždňu poskočila až o vyše dva ratingy, čo ju vystrelilo na rekord siedmej série. Najnovšie šou uhrala rating 11,8 % a podielovo vyskočila na 31,4 %. Celkovo si aktuálnu časť pozrelo 635-tisíc divákov, čo rovnako znamenalo rekord série, zároveň aj dotiahnutie top výkonov týždňa v univerzálnej cieľovke.

Markíza, naopak, zaznamenala v sobotu tvrdý prepadák s filmom Parker a podielom okolo 12 %, v čase vysielania Záhad tela musela s Jednotkou bojovať o pozíciu dvojky na trhu, verejnoprávna šou prekročila 11 %. Celkovo si ju pozrelo pod 340-tisíc divákov. Joj vďaka nábehu nepadol do podpriemeru Veľký balík, mal sa dostať pod 19 % a celkovo predbehnúť aj Záhady tela s takmer 345-tisíc divákmi. Šou tak v oboch cieľovkách porazila aj film Markízy.

Smotánka podvečer prekročila 20 %, Shrek na Joj sa dostal cez 16 %. Televízne noviny sa hýbali okolo 25 %, Noviny uhrali 24,5 %. Ratingovo boli spravodajstvá vyrovnané. Spolu správy Joj sledovalo pod 540-tisíc divákov, Televízne noviny Markízy videlo cez 495-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor