Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Česko Slovensko má talent prvýkrát v sobotu, Joj s ním valcovala! Talentová šou víťazom prvého týždňa sezóny

V prvé dni novej sezóny najviac zabodovali Česko Slovensko má talent a Susedia, podielovo ustrelili Oteckovia najvyššie z celého trhu. 

Úvod novej sezóny máme za sebou. Už prvé výkony nových častí známych programov či úplných noviniek naznačili, kam sa môže ich sledovanosť minimálne v najbližších týždňoch uberať, pričom priniesli aj niektoré prekvapenia či sklamania.

V sobotu sa prvýkrát vo svoj stabilný deň predstavila šou Česko Slovensko má talent. Oproti utorku sa jej podarilo narásť, keď si ju pozrelo 9,5 % divákov, čo znamenalo tesne vyšší podiel ako pri štarte siedmej série 30,3 %. Markíze sa proti talentovej šou vôbec nedarilo, premiéra Stratení v raji prepadla podielom iba okolo 13 %. O rating viac k tomu zahral Veľký balík po desiatej večer na Joj, ktorý televízia presunula na soboty za Talent, podliezol 5 ratingov s podielom 18,5 %. Záhady tela večer na Jednotke príliš v komerčnej cieľovke nevyskočili podielom 9 %, v univerzálnom publiku prekročili 13 %. Celkovo ich videlo cez 240-tisíc divákov, Talent mal vyše 510-tisíc divákov.

Prehľad úvodného týždňa sezóny

Šou Česko Slovensko má talent zaznamenala aj najvyšší rating z úvodu sezóny a stala sa tak jej víťazom. Štart siedmej série v nedeľu 2. septembra videlo 11,4 % divákov. Hneď nasledujúci pondelok jej však na chrbát dýchali Susedia, ktorých si pozrelo 11 % divákov. Trojlístok najsledovanejších formátov uzatvára ďalšia televízna stálica štvrtková Horná Dolná s ratingom 9,6 %.

Za očakávaniami Markízy mohol skončiť nástup štvrtej Tvoja tvár znie povedome, ktorý ratingovo zaostal aj za štartom utorňajších Sestričiek. Tie videlo 9,1 % divákov, Tvoja tvár sa uviedla na ratingu 8,7 %. Celebritná šou lídra však má neúmerne väčšiu dĺžku oproti seriálu, čo, pochopiteľne, znižuje jej rating, pričom práve dĺžka je kameňom úrazu priemerného výkonu šou. Viac ako tretina divákov, ktorá sledovala šou do jej prvej polovice, ju od približne desiatej večer začala postupne vypínať.

Na Joj za očakávaniami podľa všetkého zaostal štart stredajšieho seriálu Som mama, ktorý sa uviedol ratingom 6,6 %. Bol však lídrom, televíziám brala divákov aj Jednotka s futbalom. Druhá časť seriálu však následne klesla o približne rating. Lepší nástup zaznamenal po utorňajšom Talente sitkom Ministri, ktorý videlo 7,1 % divákov so silným podielom 25,8 %. Farmu predčil o približne desať podielových bodov. Jednotka zas bola v priebehu týždňa v očakávaní výkonu novej série Milujem Slovensko po tom, čo predstavila zásadnú zmenu, s ratingom 5,4 % mohla byť spokojná.

Veľkým valcom ostávajú podvečer Oteckovia, ktorí aj so svojimi ratingami prekonali hneď niekoľko spomínaných programov. Podielovo už v prvom týždni druhej série dokázali atakovať aj prekonať štyridsiatku, pričom práve v podieli na trhu aktuálne nemajú žiadnu konkurenciu. Na ich výkony už nestačí ani Teleráno, práve ktoré donedávna zaznamenávalo najsilnejšie podiely z celého trhu.

Čítať viac...
Nahor