Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Česko proti Rusku porazilo aj Farmu! Otvárací zápas majstrovstiev vystúpal nad tridsiatku

MS v hokeji sa v prvý deň uviedli na RTVS vo viacerých prípadoch ako líder.

80. Majstrovstvá sveta v hokeji odštartovali na RTVS úspešne. Hneď otvárací zápas medzi Kanadou a USA zaznamenal na Jednotke vysoké čísla, keď sa s druhou tretinou dostal až nad tridsiatku. Duel so štartom po 15-tej dosiahol v komerčnej cieľovke po tretinách podiely 24,5, pod 31 a 24 %. Takmer v celom priebehu bol zápas lídrom.

Súčasťou prvého zápasu bol aj lapsus RTVS s vlajkami tímov v rámci tabuľky zápasov Slovákov. Zistili sme, ako sa telerozhlasu podarilo tak neuveriteľne netrafiť ani jednu vlajku ku krajine.

Do čela sledovanosti sa dokázala dostať aj Dvojka s večerným šlágrom domáceho Ruska proti Česku. Senzačnú cestu našich susedov za výhrou postupne sledovalo stále viac divákov, až bola od druhej tretiny lídrom. V komerčnej cieľovke dosiahol zápas podiely okolo 17, 22 a nad 24 %.

Lákavý hokej predbehol aj Farmu, ktorá týždeň pred svojím finále siedmej série neponúkla už v piatok vysielanie až do noci. Jediný diel sa v podieli dostal nad 20 %. Film Kúpili sme Zoo rástol na Joj po skončení hokeja, pričom po konci Farmy bol lídrom, priemerne šiel pod 15 %.

Medzi menšími dve časti Monka šli tesne cez 5 %, rovnako aj film Doma Pokušenie a Profesionáli na Plus. Vinári s prvou časťou prekročili len dvojku, s druhou sa už dostali na 4,5 %. Top Gun na Dajto sa dostal pod trojku.

Podvečer Moja mama varí lepšie ako tvoja o málo prekročila 19 %, Búrlivé víno šlo nad 18 %. Televízne noviny v konkurencii silného hokeja tesne preliezli 24 %, Noviny spadli pod 18 %.

Foto: IIHF, Andre Ringuette

Čítať viac...
Nahor