Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Českí aj slovenskí Vyvolení poznajú svojich víťazov. Televízie ďalšie série už neplánujú

Televízie Joj aj Prima na jeseň 2013 pripravili veľkolepý návrat najúspešnejšej reality šou v oboch krajinách v histórii Vyvolení. Kým Prima priniesla štvrtú sériu v rovnakej koncepcii, akú niesli predošlé série, Jojka vyskúšala novú formu Vyvolených, ktorá bola postavená na opačnom princípe. Namiesto nič nerobenia v luxusnej vile si museli súťažiaci výhru odmakať na stavbe. Víťaz českej verzie, Vladko, ktorý vo Vyvolených triumfoval už po druhý raz, získal výhru päť miliónov českých korún, na Jojke si víťaz Igor vybojoval Dom snov v odhadovanej hodnote 200 000 eur a auto.

Hlavne Prima mala od návratu mimoriadne úspešnej reality šou veľké očakávania, no ani tento projekt nedokázal pozdvihnúť podpriemerné čísla sledovanosti, ktoré túto sezónu Primu trápia. Finále si podľa portálu Mediaguru.cz pozrelo 651 tisíc divákov (15+), čo v danom čase prinieslo televízii podiel 16 %, v mladšej cieľovke 15-54 to bolo 19 %. Záverečný priamy prenos tak dokázal vybojovať nadpriemer, zvyčajne sa však relácia vysielaná na hlavnom kanáli Prima Family pohybovala okolo 9 – 13 %. Pravidelné rekapitulácie na Prima Love pomáhali menšej stanici zlepšovať jej celodenný podiel, priemer stanice neraz dokázali vo svojom vysielacom čase zdvojnásobiť, či strojnásobiť.

Jojka sa taktiež nemôže pochváliť pri tretej sérii Vyvolených s takými číslami, aké s reality šou dokázala dosahovať v predchádzajúcich dvoch sériách. Televízia nakoniec odsunula Vyvolených z jesenného času 21:40 za filmové tituly zvyčajne okolo polnoci. Aspoň v tomto čase dokázali televízii priniesť radosť, keď sa stávali lídrom trhu.

Aj keď bol návrat Vyvolených v oboch krajinách veľkolepý, tak skoro sa ďalšej reinkarnácie tejto reality šou už asi nedočkáme. Pre obe televízie neúspech nových sérií znamená, že po tomto formáte už asi nesiahnu. Tereza Pergnerová to dokonca niekoľkokrát zdôraznila priamo vo finálovom živom prenose, kedy presvedčivo vyhlásila, že piata séria Vyvolených už určite nebude.

Foto: joj.sk

Čítať viac...
Nahor