Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Ako naladiť nové kanály ČT? Akú mali sledovanosť?

Hneď v prvý deň vysielania dosiahol kanál ČT D výbornú sledovanosť.

 

Aktualizované 1. 9. 2013: Hneď prvý deň bol pre štart detského kanálu Českej televízie úspešný, keď dosiahol podiel takmer 1.4%, ČT art dosiahol podiel takmer 0.6%, oba výsledky sú s ohľadom na slabšie pokrytie úspechom.

 

Od víkendu vysielajú televízie ČT D a ČT art. Obe stanice využívajú jednu frekvenciu. Detský kanál ČT D vysiela od 6.00 do 20.00, potom začína vysielanie stanice ČT art.Stanice bude možné prijímať aj na Slovensku a to cez satelitného operátora Skylink a do svojej ponuky stanice zrejme zaradia aj niektoré káblové či IPTV televízie. V susednom Česku viacerí diváci kritizujú, že nové stanice nebudú dostupné v terestriálnom digitálnom vysielaní, ktoré je u našich susedov veľmi obľúbené a rozšírené. Vysielať totiž bude v regionálnom multiplexe 7, ktorý nie je celoplošný. Slovenský divák, ktorí sleduje televíziu cez satelitnú platformu Skylink si nové stanice ČT D a ČT art naladí od začiatku, zatiaľ sa však neobjavia u satelitných providerov Digi TV, Magio TV ani freeSAT od UPC.

 

Pozrite si promo video, co všetko nové stanice pre svojich divákov pripravujú:

 

[youtube width=“600px“ height=“400px“]Hjf4OrKoV28[/youtube]

 

Úlohou ČT art bude vysielať kultúrne programy v tématických blokoch, pričom zastúpiť bude chcieť všetky kultúrne oblasti. Programová ponuka prinesie nové formáty i akvizície, využije aj súčasnú ponuku, či archív. Každý deň v týždni bude venovaný určitej oblasti kultúry. 45% vysielania ČT art bude tvoriť vlastná tvorba. Chýbať nebude pravidelné kultúrne spravodajstvo. Kvalitné zahraničné snímky bude ČT art vysielať v pôvodnom znení s titulkami. Detský kanál ČT :D prinesie najmä pôvodnú detskú tvorbu, jeho ambíciou bude deti nielen zabávať, ale aj vzdelávať a okrem premiérových programov bude naplno využívať aj bohatý archív Českej televízie.

 

 

 

Zdroj: ČT

 

Čítať viac...
Nahor