Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Krátke správy

Červený kapitán zlomil rekord! Prišlo naňho viac ľudí ako na Báthory

Prvý film podľa bestselleru Dominika Dána prekonal očakávania. Len za prvý víkend naň prišlo do kina rekordných 36 328 platiacich divákov. Tromfol tak aj film Báthory, ktorý bol až doteraz najnavštevovanejší slovenský hraný film otváracieho víkendu.

Vypredané kiná a pridávané premietania. Aj taký bol prvý víkend pre novú slovenskú detektívku Červený kapitán. Na film režiséra Michala Kollára, ktorý vznikol v slovensko-česko-poľskej koprodukcii, prišlo za prvý víkend rekordných 36 328 divákov.

Červeného kapitána videlo za prvý víkend dokonca viac ľudí ako úspešný film Juraja Jakubiska Báthory alebo film Agnieszky Holland Jánošík. Výrazne tiež prekonal slovenské divácke hity posledných rokov – filmy Kandidát a Lóve.

Od revolúcie tak nebol slovenský hraný film, ktorý by mal divácky úspešnejší otvárací víkend.

Počúvame zo všetkých strán, že si Červeného kapitána diváci navzájom odporúčajú a to priťahuje ďalších divákov. Vyzerá to dokonca, že naň chodia aj ľudia, ktorí dlhé roky neboli v kine,“ hovorí režisér a zároveň producent filmu Michal Kollár.

Červený kapitán drží krok aj v porovnaní s hollywoodskymi filmami v slovenských kinách. Od začiatku roka mali silnejší prvý víkend len dva filmy – celosvetový komixový hit Deadpool a oscarový Revenant: Zmŕtvychvstanie.

Neobvyklá situácia nastala už v utorok, keď niektoré kiná ponúkli predpremiérové premietania a mnohé z nich sa tiež vypredali. Dokopy film videlo v predpremiére 1856 divákov. Spolu má teda už 38 184 divákov.

Film zároveň chváli aj kritika. Denník Pravda píše, že „Červený kapitán dvíha skóre slovenskému žánrovému filmu a dokazuje, že sme schopní vyprodukovať kvalitnú komerciu.“ Denník N vyzdvihuje film ako „jednoznačne najvydarenejšiu domácu žánrovku za niekoľko desaťročí“.

Červený kapitán je prvý film podľa najpredávanejšieho slovenského spisovateľa Dominika Dána. Vo filme je viac ako 380 efektových záberov, čo je najviac v histórii slovenského filmu. Dej sa odohráva v roku 1992, keď objav lebky s klincom v hlave prinúti detektíva Krauza pátrať po Červenom kapitánovi – expertovi ŠtB na finálne výsluchy.

HISTORICKÁ TABUĽKA: Návštevnosť slovenských hraných filmov počas prvého víkendu

Červený kapitán36 328 divákov
Báthory35 925 divákov
Jánošík31 107 divákov
Pokoj v duši20 464 divákov
Lóve17 575 divákov
Kandidát12 900 divákov

TABUĽKA: Návštevnosť filmov za uplynulý víkend (TOP 5)

Červený kapitán36 328 divákov
Zootopia26 095 divákov
Kung Fu Panda 34 557 divákov
Gods of Egypt3 699 divákov
Deadpool3 602 divákov

Kto je Michal Kollár (*1978)

Producent a režisér, ktorý pôsobí v Čechách a na Slovensku. Je spoluautorom scenára filmu Červený kapitán, ktorý zároveň režíroval. V projekte využil predošlé skúsenosti ako producent alebo koproducent filmov „Sneženky a machři po 25 letech“, „Dom“, „Klauni“, „Líbanky“ či momentálne oceňovanej „Domáci péče“ (český nominant na Oscara, 9 nominácií na Českého leva, Český lev za najlepší ženský herecký výkon – Alena Mihulová).

Vo filme hrajú: Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Marián Geišberg, Zuzana Kronerová, Michal Suchánek, Helena Krajčiová, Martin Finger   a Ladislav Chudík. Réžia: Michal Kollár.

Film vzniká v koprodukcii s RTVS.

Zdroj: TS

Čítať viac...

Viac v Krátke správy

Nahor