Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Čas.sk pripravil kompletný redizajn, pozrite si ho! Takto sa portál vyvíjal od úplného spustenia

Najnavštevovanejší bulvárny portál pripravuje druhú výraznú zmenu dizajnu vo svojej histórii.

Nový čas má nový web. Portál Čas.sk od štvrtka večer potichu kompletne redizajnuje a po vyše troch rokoch tak predstaví ďalší nový vizuál. Kliknutím zobrazíte celú novú titulku Čas.sk. Nižšie nájdete prehľad, ako sa vyvíjala titulka portálu.

Portál sa značne prispôsobil novým trendom a to ako po grafickej tak funkčnej stránke. Dizajn je výrazne čistejší, web je po novom responzívny a užívateľom na smartfónoch či tabletoch sa tak bude v závislosti od veľkosti displeja prispôsobovať.

Čas.sk opäť viditeľne obmenil kľúčový titulkový box pre topované články. Naďalej ich do boxu vyberá štyri, ponecháva aj menšie náhľady so skrátenou verziou titulku. Zmenou je umiestnenie plnej verzie titulku do samostatného červeného boxu napravo od obrázku, so zmenšovaním veľkosti displeja sa titulok premiestňuje na spodný okraj obrázku najprv na čiernom , pri ďalšom zmenšovaní na bielom podklade.

Celkovo je na titulke najviac vytopovaných 10 článkov spolu s jedným hlavným videom z Tivi.sk. Práve na tento projekt sa Nový čas aktuálne zameriava, posilnil ho aj vlastným spravodajstvom s Mariannou Ďurianovou a Pavlom Bruchalom. Z vrchnej časti titulky však videosprávy nateraz zmizli. Na stránke sa zatiaľ objavujú technické nedostatky, ktoré sú však pri spustení nových projektov očakávané.

Značnou zmenou na novej stránke je zjednotenie značky Nový čas a Čas.sk. Od spustenia mal portál vlastné logo, na pravej strane pri hlavnom menu bolo umiestnené logo denníka. Po novom sa už ale aj Čas.sk bude identifikovať logom Nového času a v rámci značky sa tak nebude štiepiť.

Portál Čas.sk vznikol na jar 2008 po tom, čo sa Ringier a Zoznam nepohodli a ukončili spoluprácu na portáli Bleskovky.sk. Zoznam z nich nakoniec spravil Topky.sk, Ringier začal vychádzať so svojím portálom Čas.sk. Dnes je lídrom medzi bulvárnymi webmi. Svoj vizuál už menil kozmeticky pár mesiacov od spustenia v decembri 2008, kompletne redizajnoval v novembri 2012. Po tejto zmene ešte čiastočne upravoval vizuál, viditeľné je to napríklad pri titulkovom hlavnom boxe s top článkami.

Prierez históriou dizajnu titulnej stránky Čas.sk

Dizajn po spustení v roku 2008 (pre obrázok v plnej veľkosti kliknite TU)
  cas.sk titulka do decembra 2008

Kozmetická úprava v decembri 2008 (pre obrázok v plnej veľkosti kliknite TU)
cas.sk titulka od decembra 2008

Kompletný redizajn v novembri 2012 (pôvodný box s titulnými článkami, pre obrázok v plnej veľkosti kliknite TU)
cas.sk od novembra 2012

Finálny dizajn využívaný do februára 2016 (pre obrázok v plnej veľkosti kliknite TU)
cas.sk do februara 2016

Nový vizuál titulnej stránky od februára 2016 (pre obrázok v plnej veľkosti kliknite TU)
cas.sk titulka 2016

Zdroje foto: HNonline.sk, Mediálne.sk

Čítať viac...
Nahor