Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Exkluzívne

Čaputová môže vystúpiť s ďalším zásadným vyhlásením: Po stretnutí s premiérom mieri do Markízy!

Na konci minulého roka prišla do Rádia Expres s premysleným odkazom premiérovi, teraz v čase najhoršej situácie plánuje vystúpenie v televízii.

Už v októbri v čase zhoršujúcej sa pandemickej situácie volali odborníci po zavedení prísneho lockdownu, ktorý však v priebehu novembra vystriedala myšlienka premiéra Igora Matoviča s celoplošným pretestovaním Slovenska. Jeho úspešné zvládnutie však neprinieslo zlepšenie situácie a napriek narastajúcim volaniam po riešeniach sa vláda na mesiac utiahla a s prvou jemnou verziou lockdownu prišla až pred Vianocami.

Prezidentka Zuzana Čaputová na začiatku decembra prišla do najpočúvanejšieho Rádia Expres do tradičnej obedňajšej debaty Braňa Závodského s premysleným odkazom, ktorý adresovala premiérovi Matovičovi.

Predniesla vtedy výzvu, aby zvážil odovzdanie manažovanie pandémie niekomu inému, pričom volala po odbornejšom riadení kritickej situácie. Jej slová sa následne stali najcitovanejšími v médiách a predmetom mnohých politických diskusií.

Situácia na Slovensku je dnes najhoršia od vypuknutia koronakrízy, pričom prezidentka by už čoskoro mohla vystúpiť s podobne zásadným vyhlásením.

Čaputová si tento utorok pozvala predsedu parlamentu Borisa Kollára a premiéra Igora Matoviča na spoločné stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov, ktoré sa uskutočnilo v období, kedy sa Slovensko dostalo na čelo v počte úmrtí na počet obyvateľov na celom svete za obdobie siedmich dní, zároveň sa následne stalo aj najhoršou krajinou v počte hospitalizácií na počet obyvateľov na svete.

Samotný prezidentský palác uviedol, že o stretnutie požiadal vzhľadom na vážnosť situácie, pričom prezidentka mala Kollárovi s Matovičom tlmočiť svoje očakávania. „Nateraz ich nebude komentovať verejne. Uvidí, aký postoj k nim títo ústavní činitelia v najbližších dňoch zaujmú,“ uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Čaputová tak mala svoju nespokojnosť tlmočiť najprv súkromne, pričom v prípade nenaplnení očakávaní by s nimi mohla vystúpiť aj na verejnosť.

Prezidentka by totiž už na konci tohto týždňa mala mať naplánované vystúpenie v televízii.

Podľa prvých informácií z Markízy mal prezidentský palác prijať pozvanie televízie do nedeľnej relácie Na telo, ktorá sa len uplynulý týždeň stala vôbec najsledovanejším programom týždňa mimo tradičných večerných spravodajských programov. Sledovať ju malo celkovo 557-tisíc divákov, čím prekonala napríklad aj počet divákov Oteckov alebo Inkognita.

Kým minulý rok v decembri si Čaputová na zásadné vyhlásenie vybrala najpočúvanejšiu rozhlasovú stanicu, teraz by priestor mohla využiť v najsledovanejšej televízii.

Ako Denník N uviedol, prezidentka mohla na stretnutí s Kollárom a Matovičom informovať o jej krokoch v prípade, keď nedôjde k riešeniam. „Skôr sa javí, že Čaputovej dochádza trpezlivosť, a ak z rokovania premiéra s vedcami a lekármi nevzíde nejaký zázrak, tak o pár dní to dá najavo aj verejne a oboch pánov na to chcela osobne pripraviť,“ uviedol denník v rámci komentovaného sumára správ.

Čítať viac...
Nahor