Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Bývalý pár tvárou nového seriálu: Seriálový ťahák s Maštalírom a Mórovou pozná dátum štartu!

Televízia potvrdzuje, že seriálovú novinku nasadí ešte v máji.

Kanonáda nových seriálov nekončí.

Už päť seriálových noviniek uviedli túto jar Markíza a Joj, keď na obrazovky priniesli projekty Iveta, Dunaj, k vašim službám, Mama na prenájom, Klamstvo a Einstein.

Na chvoste už tradične ostáva štátna RTVS, ktorá nepriniesla žiadny pôvodný seriál. Zmeniť to chce na jeseň, kedy má priniesť veľkolepú dobovú ságu Niekde v Európe.

Posledná novinka jari

Jarná projekcia nových televíznych sérií však dostane ešte záverečnú bodku.

Poslednú novinku si totižto ponechala Jojka netradične pred záverom jarnej sezóny, keď podobne ako vlani ráta s premiérovou pôvodnou seriálovou tvorbou celú jar a dokonca aj v lete.

Televízia už pred časom potvrdila, že ešte v tejto sezóne nasadí do vysielania pripravovaný projekt Tomáš a Diana.

Ide o netradičný seriál vyskladaný zo série skečov. Seriál pripomínal dospelácku verziu niekdajšieho hitu Naši, ktorý bol taktiež postavený na samostatných úryvkoch zo života päťčlennej rodiny.

Seriál Tomáš a Diana bude zameraný na dvojicu hlavných postáv. 

Ide o zrelý pár, s ktorým diváci nahliadnu do množstva partnerských situácií – odohrávať sa bude nielen v domácnosti, ale aj v divadle či nákupnom centre. Každá časť prinesie sériu skečov, typických pre dané prostredie a situáciu.

Zaujímavosťou je, že hlavné postavy stvárňujú Tomáš Maštalír a Diana Mórová, ktorí v minulosti tvorili pár.

V novom projekte si tak vyskúšali, ako to mohlo dopadnúť, keby vo svojom vzťahu pokračovali.

Dátum štartu a počet častí Tomáš a Diana

Novinka dostane silný stredajší slot, v ktorom sa túto jar darilo primárne Markíze. Teraz v nich odštartuje mimoriadne očakávaný špeciál Geissenovcov zo Slovenska.

Ten televízia nasadila rovno do prime-time a začína s ním po extrémne intenzívnej mediálnej kampani ťahanej už od minulého roka práve dnes.

Geissenovci obsadia atraktívny stredajší prime-time na tri týždne.

Prevziať pritom môžu dominantnú štafetu od Markízy, ktorá ovládala stredy od februára s nadpriemerne sledovanou reality šou Na nože a štyrmi premiérovými časťami zábavnej relácie 2 na 1. Tá už práve od tohto týždňa však začína ponúkať iba reprízové časti. Markíza sa však pokúša o predĺženie stredajšieho úspechu, keď ako prvú reprízu zaradila diel s aktuálnou finalistkou Let´s Dance, Gabrielou Marcinkovou.

Nový seriál Tomáš a Diana príde na obrazovky okamžite po skončení trojtýždňového špeciálu Geissenovcov. Jojka ho po prvýkrát odvysiela v stredu 24. mája o 20:35.

Uvádzať by podľa prvých informácií mala dve časti po sebe.

Minutážou je však sitkomovým formátom, jednotlivé epizódy by mali dosahovať dĺžku iba okolo 22 minút. V programe by mal takto vyhradený klasický hodinový slot.

Joj má pripravených celkovo 26 premiérových častí.

Nakoľko sa očakáva, že by mala so seriálom plynule prejsť z jarnej sezóny do letnej, pri takomto nasadzovaní by jej novinka Tomáš a Diana vydržala v programe do polovice augusta.

Vlani podobne ešte v júni odštartovala komediálny seriál Šťastná rybka, ktorý patril k highlightom jej minuloročného leta spoločne s pokračovaním seriálu Hranica.

O seriáli Tomáš a Diana

Tomáš a Diana je licencovaný seriál vychádzajúci z francúzskeho originálu.

Pôvodný projekt s názvom Un gars, une fille (Chlapec a dievča) vznikol vo Francúzku ešte v roku 1999, pričom bol uvádzaný vo forme krátkych 5-minútových epizód.

Nakoniec z neho vznikol formát na adaptáciu, ktorý už ponúka približne 20-minútové epizódy.

Práve takúto podobu by mala dostať aj slovenská adaptácia.

„Pripravte sa na seriál prinášajúci krátke úseky zo života dvojice v zrelom veku s nadhľadom a humorom, pri ktorom sa zasmejete, oddýchnete si a možno si aj poviete, že je to presne ako u vás doma. Nazrite spolu s nami do anatómie partnerstva Tomáša a Diany, hereckého koncertu Tomáša Maštalíra a Diany Mórovej. Okrem hlavných postáv sa v seriáli objavia aj vedľajšie postavy, ktoré dopĺňajú dej, ale ich tváre na kamere nikdy neuvidíte,“ znie anotácia novinky.

 

Čítať viac...
Nahor