Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Let´s Dance 2022 (foto: Markíza)

Pikošky

Bývalá tvár Let’s Dance si prešla peklom: Účinkovanie v šou bolo nočnou morou!

Tanečná šou si tento rok pripomína bývalé tváre, jedna z nich sa už pred šou rozhovorila o svojej skúsenosti.

Markíza si v deviatej sérii Let´s Dance pripomína viaceré tváre, ktoré majú s tanečnou šou spoločnú minulosť.

Jednu zo štyroch porotcovských stoličiek vyhradila bývalým účinkujúcim, z ktorých doposiaľ do poroty zasadli bývalí celebritní súťažiaci a porotcovia známi zo slovenskej, aj zahraničných verzií šou.

Po Facundovi Aranovi, Petre Polnišovej, Nele Pociskovej a Zdeňkovi Chlopčíkovi sa túto nedeľu do šou vracia bývalý víťaz a porotca Ján Koleník, ktorý bol pevnou súčasťou slovenského Let´s Dance v uplynulých dvoch rokoch.

Ako súťažiaci ovládol Koleník šou v 7. sérii, v ktorej sa ako nová moderátorka predstavila herečka a rádiová spíkerka Martina Zábranská. V Let´s Dance sa napokon zdržala jediný rok.

Z obrazovky Markízy však nezmizla, od televízie po tanečnej súťaži dostala ponuku na účinkovanie v dennom seriáli Mama na prenájom. Aktuálne pokračuje v nakrúcaní jeho tretej série.

Mala pocit, že nikomu nestojí za nič

Zábranská už v minulosti priznala, že počas moderovania Let´s Dance si prechádzala peklom.

Moderovaniu sa dovtedy venovala najmä v rádiu a v tejto pozícii šlo o jej prvú veľkú televíznu príležitosť. Tú navyše dostala rovno v ťažiskovom nákladom formáte televízneho lídra.

„Predstavte si ma ako mladé dievča plné ideálov a očakávaní, ale bez skúseností s moderovaním pred kamerou a už vôbec nie s moderovaním takejto obrovskej šou a naživo. Pracovala som v rádiu a tam sa moje moderátorské skúsenosti skončili,“ povedala prednedávnom v rozhovore pre Aktuality.sk.

Zúčastnila sa však kastingu na Let´s Dance, na ktorom tvorcov presvedčila.

„Tvorcom Let’s Dance som sa však na castingu niečím zapáčila a dali mi šancu. Neodmietla som, pretože by som ľutovala, že som to ani neskúsila. Ale nevedela som si ani len predstaviť, do čoho sa rútim,“ priznáva.

Zábranská hovorí otvorene, že na moderovanie Let ´s Dance nebola pripravená. Ešte menej na kritiku, ktorá sa na ňu od prvého prenosu zniesla zo všetkých strán.

„Mala som pocit, že ma nikto nemá rád, cítila som veľkú prázdnotu, že nikomu nestojím za nič. Navyše som, ako to mnohí radi pomenovali, nahrádzala Adelu, takže som bola pod riadnou paľbou kritikov.“

Nočná mora v priamom prenose

Pre Zábranskú sa moderovanie šou zmenilo na utrpenie.

„Pamätám si, ako som po prvom prenose Let´s Dance ležala do štvrtej ráno v posteli, čítala komentáre a bola som z toho zdrvená,“ zaspomínala si ešte vlani v rozhovore Markízy.

S každým prenosom sa tlak na ňu stupňoval.

Napríklad otázky, ktoré som kládla, boli často zle intepretované, moje pokusy o pohodu a o čokoľvek s ľahkosťou, sa nedarili. Strach a stres ma limitovali,“ povedala už tento rok pre Aktuality.

Moderátorka aj počas vysielania Let´s Dance dostávala podporné správy, prehlušila ich však hlasnejšia kritika zo sociálnych sietí a médií.

„Najhoršie bolo, že tú mienku o mne vytvárali tí ‚hluční‘, tí, čo komentovali na sociálnych sieťach a bulvár, ktorý sa tam rád inšpiroval. Bolelo to a myslela som si, že ma slovenský národ neznáša.“

Obdobie moderovania Let´s Dance opisuje Zábranská ako nočnú moru. Dnes je však za skúsenosť nesmierne vďačná.

„Napriek tomu, že v tom čase to bolo miestami pre mňa ako nočná mora, dnes to považujem za jeden z najväčších darov a tréningov života.“

Moderátorka sa cez mesiace trápenia sa preniesla, a to aj s pomocou terapeuta. Tlak napokon ustála a celá skúsenosť z nej spravila silnejšiu osobnosť – a to ako po pracovnej tak osobnej stránke.

„Vďaka tomu, že som zažila ťažké chvíle v období moderovania Let’s Dance, môžem byť teraz o to vďačnejšia za to pozitívne, čo v živote mám. A je za tým práve tá skúsenosť,“ dodáva.

Čítať viac...
Nahor