Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno utrpelo ďalšiu veľkú porážku: Plán Markízy vybuchol, štart poslednej série čistou katastrofou!

Mimoriadne intenzívne promovaný návrat Búrlivého vína, ktoré sa televízia odhodlala vrátiť do prime-time, skončil hneď v prvý deň veľkým neúspechom.

Búrlivé víno sa vo svojom niekdajšom čase o 20:30 dlho neudrží. Plán Markízy využiť poslednú sériu seriálu pre jeho vzkriesenie a nasadenie do letného prime-time vôbec nevyšiel a seriál prepadol hneď s prvou časťou deviatej série.

Hlavný projekt tohto leta na Markíze sa po mimoriadne veľkej kampani trvajúcej vyše mesiac vrátil na pol deviatu ratingom, aký dosahoval v podvečerných hodinách. Búrlivé víno si malo pozrieť  iba 4,4 % divákov, čo je na úrovni Divokého Zapadákova alebo šou Baby Boom. Podiel sa napriek peknému počasiu a celkovému poklesu ratingov dostal iba na 14,4 %. Seriál tak utrpel hneď v prvý deň porážku a Markíza bude okamžite riešiť, kam ho pre zvyšok leta umiestni.

Markíza prepadla aj s Hornou Dolnou, šla len pod 15 %, potešiť ju mohol aspoň seriál Atletiko Cvernofka, ktorý sa po minulotýždňovom hlbokom neúspechu razom dvihol pod 19 %. Večer vyhralo Inkognito ratingom pod sedem percent a podielom takmer 22 %, nasledujúca reprízová časť si polepšila podielom pod 24 %. Sedem uhralo 15 %. Jednotka sa so snímkou Medzi priateľmi hýbala v oboch hlavných cieľovkách okolo 10 %.

Inkognito sa o pozíciu najsledovanejšieho programu dňa v pondelok delilo so zápasom Slovenska proti Anglicku na juniorskom futbalovom EURE. Ten vystrelil Dajto do výšin, keď druhý polčas dosiahol totožný rating ako Inkognito pod 7 %, v podieli sa zápas hýbal okolo 28 a nad 29 %.

Dajto sa vysoko najmä v druhom polčase ťahalo aj s večerným zápasom Poľska so Švédskom, v podieli sa hýbalo pod 6 a okolo 10 %. Väčšinu večera bola ale vpredu snímka Unesená na Plus s podielom vyše 8 %, Nekonečná láska na Doma bola s oboma časťami pod 5 %. Novinka Vražedné práva na Wau získala 2 %, CSI Las Vegas stúplo na 3 %.

Markíza popoludní vrátila do programu Bez servítky, premiérové časti, ktoré jej ostali po stiahnutí šou z 18. hodiny, nasadila na 14:00. Prvýkrát mala ísť nad 20 %. Popri silnom futbale Rodinné prípady uhrali okolo 17 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja pod 13 %. Zatlačené boli hlavné spravodajstvá, Televízne noviny aj Noviny skončili pod 20 %. Najviac divákov za celý deň malo Najlepšie počasie, ktoré vyhralo v univerzálnej cieľovke.

Čítať viac...
Nahor