Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno tentoraz definitívne končí: Markíza začína s kampaňou poslednej série!

Televízia pred rokom a pol dementovala správy o ukončení seriálu, po ďalšom roku trápenia už avizuje finále. Chce ho nasadiť v najlukratívnejšom čase.

Búrlivé víno bolo niekoľko rokov vlajkovou loďou Markízy, a tak o to viac nešťastný je pohľad na jeho výkony z ostatných sezón. Seriálu, ktorý pre upadujúcu sledovanosť skončil v podvečernom slote, však chce Markíza vrátiť zašlú slávu, keď pripravuje jeho veľké vyvrcholenie v najhlavnejšom čase o 20:30.

Búrlivé víno pôvodne nebolo koncipované ako nekonečný denný seriál, no televízia ho nakoniec potiahla až do deviatej série. Tá by už však mala byť definitívne posledná, čo Markíza potvrdzuje aj aktuálnou kampaňou.

Televízia nasadila štvoricu krátkych teasrov, v ktorých avizuje po polročnej pauze návrat seriálu na obrazovky. Zároveň avizuje jeho finálnu sériu. „Koľko stojí láska? Premiérová finálna séria obľúbeného rodinného seriálu už čoskoro jedine na Markíze,“ hovorí jeden zo spotov.

Búrlivé víno chce Markíza podľa svojich prvých plánov vytiahnuť v polovici júna a nasadiť ho späť na 20:30. Obsadiť pritom chce všetkých päť pracovných dní v týždni a potiahnuť ho tak od pondelka do piatku. Seriál sa stane jedným z hlavných projektov najmä pre letnú štruktúru, ešte v júni do neskoršieho slotu odsunie reprízu Hornej Dolnej či Chart Show alebo Dobre vedieť.

Odvážny krok vrátiť neúspešné Búrlivé víno do prime-time podľa všetkého súvisí s postavením kampane na finále seriálu. Kedysi si ho denne nenechalo ujsť až 12 či 13 ratingov, v poslednej sezóne sa hýbalo okolo štyroch ratingov. Markíza bude chcieť pritiahnuť niekdajších divákov, ktorých bude lákať na definitívne rozuzlenie vzťahov.

Čítať viac...
Nahor