Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno skáče, po utorkovom prepade s nárastom k priemeru Markízy! Stúpla aj Kukučka

Oba denné seriály lídra si vo štvrtok polepšili, dostali sa nad ich bežné výkony.

Vývoj sledovanosti v utorok a štvrtok, kedy Markíza aj Joj ponúkajú rovnakú štruktúru, priniesol rozdiely. Kým v prvý zo spomínaných dní si polepšila televízna dvojka na úkor lídra, včera rástla Markíza.

Zlepšenie pocítila už podvečerná Kukučka, ktorá v utorok zaznamenala hlbší prepad, no vo štvrtok vyššie rástla. Dokázala sa po dlhom čase prehupnúť cez dvadsiatku, pričom atakovala 21 %. Stále je to pre lídra hlboký podpriemer oproti očakávaniam, nárast z podielov okolo 17 % však televíziu nahnevať nemôže. Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala podobný výkon ako v utorok s podielom 24 %. Klesla oproti strede.

V súboji hlavných spravodajstiev sa opäť trápili Televízne noviny s podielom 29 %, ratingovo už ale tesne predbehli Noviny Joj, ktoré jemne zaostali za štandardom s podielom takmer 26 %. Markíza sa po strede, kedy vyskúšala iné nastavenie, vrátila k štandardnému nastaveniu brejkov v spravodajskej hodine, keď nezaradila reklamu po Televíznych novinách ale až po športovom prehľade.

K veľkému posunu došlo v súboji denných seriálov. Kým v utorok boli takmer vyrovnané, pričom Búrlivé víno padlo do ešte hlbšieho podpriemeru len nad 19 %, vo štvrtok si vínna sága polepšila o približne jeden a pol ratingu, keď sa razom prehupla cez 8 % a v podieli sa dokonca blížila k 24 %. Pre seriál ide o jeden z najlepších podielov jesene, a to napriek tomu, že to stále nestačí na prime-time priemer Markízy. Na celodenný už áno.

Divoké kone s prvou časťou oproti utorku klesli, keď šli pod 17 %, druhá už ale stúpla pod 19 %. Oproti utorku si polepšila aj Farma, ktorá sa tentoraz dostala pod 28 %. Zoznamka Farmár hľadá ženu sa blížila k 17-tke. Relácia Jednotky Domov, sladký domov klesla s podielmi pod 8 a tesne nad 8 % (12 – 54 / 12+).

Markíze rástli aj menšie stanice. Silné bolo Dajto, ktoré so snímkou Kriminál prekročilo 8 %. Doma s Mentalistom šla pod 6 %, vo štvrtok namiesto telenovely Dila odvysielala záznam Koncertu pre ľudstvo, tesne s ním prekročila 4 %. Hviezdna brána: Archa pravdy na Plus šla nad 5 %, Vtierka Castle na Wau uhrala 3 %, CSI Las Vegas nad 2 %.

Čítať viac...
Nahor