Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno sa vrátilo na Markízu v plnej sile! Feriha napriek silnej kampani neuspela

Ak by Joj nechala v konkurencii Búrlivého vína Rodinku úžasných, pravdepodobne by škaredo prepadla.

Markíza v pondelok naplno rozbalila štvrtú sériu jej najúspešnejšieho titulu Búrlivé víno. Vinárska sága sa na obrazovky lídra vrátila v takej sile, akú si ju pamätáme z jari, keď v skupine 12+ bez problémov prekročila 700-tis. hranicu a v 12 – 54 sa jej podiel prehupol vysoko cez 30 %. Ratingovo získal štart 4. série Búrlivého vína podľa našich informácií hodnotu 10,9 % s podielom 33,4 %, v 12+ si prvú epizódu pozrelo 720-tis. divákov.

Joj sa úvodnému týždňu Búrlivého vína rozhodla po programovej zmene z konca minulého týždňa konkurovať akčným seriálom Kuriér, ktorý dosiahol podiel nad 16 %. Rodinku úžasných odsunula televízia na čas 21:40, kde aj mimo konkurencie búrlivého seriálu dosiahla len slabý podiel pod 14 %. Markíza v tom čase konkurovala filmom Agenti v sukniach: Aký otec, taký syn, ktorý získaval na sile až po pol jedenástej a celkovo dosiahol podiel okolo 27 %.

Súboj hlavných spravodajských relácií priniesol tento raz tesnejší výsledok. Televízne noviny v pondelok mierne oslabili a získali podiel pod 34 %. Správy Markízy čakajú na návrat seriálu Chlapi neplačú, od ktorého očakáva lepší nábeh ako od Rodinných prípadov (19,5 %). Súdna sieň, ktorá včera dosiahla obdobný podiel ako konkurenčný seriál, pravdepodobne ani po zaradení premiérových prípadov neporastie, Krimi v pondelok získali podiel nad 24 %. Veľké Noviny sa už blížili k 28-čke, v počte divákov bol rozdiel hlavných spravodajských relácií okolo 10-tis.

V pondelok sa darilo Dajto, ktorého večerný film Tajný agent dosiahol podiel 8 %. Rástol najmä po skončení Búrlivého vína. Domu sklamal štart telenovely Feriha, ktorá s prvými dvoma časťami nedokázala nadviazať na výkony ani Sily či Fatmagul a spadla k podielom okolo 4 a 6 %. Pluska bola v prime-time priemerná, dvojica kriminálok CSI dosiahla podiely okolo 5 a 6 %.

Čítať viac...
Nahor