Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno sa pozviechalo, vo štvrtok už na svojom jarnom priemere! Divoké kone nestratili

Šnúra víťazstiev Divokých koní sa vo štvrtok skončila, Búrlivé víno sa stalo dokonca najsledovanejším nešportovým programom dňa.

K televíznym obrazovkám sa vo štvrtok večer usadilo viac divákov ako počas bežných predchádzajúcich dní a práve oni, zdá sa, zamiešali kartami. Búrlivé víno totiž razom podrástlo podľa našich informácií na rating 8,5 % s podielom 22,6 %, čo je jeho bežnejšia jarná hodnota. Divoké kone oproti predchádzajúcim dňom, kedy sa stali lídrom, ratingovo nestratili, keď ich malo sledovať 7,4 % divákov s podielom 19,6 %. Pri porovnaní štvrtkových a stredajších čísel je zrejmé to, čo sme vám ako príklad uviedli vo štvrtkovej správe o sledovanosti. Ešte v stredu rating nad 7 % dokázal vyprodukovať podiel na trhu okolo 22 %, kým vo štvrtok už takýto rating stačil na podiel pod 20 %.

Viac divákov k obrazovkám neprilákali len denné seriály, ale aj hokej. Večer sa spoločne odohrávali až dva súboje. Duel Ruska so Švédskom na Dvojke sa s hlavnými seriálmi prekrýval v druhej a tretej tretine, podielovo uhral hodnoty dvakrát okolo 14 a s treťou časťou 12,5 %. Zápas na Jednotke Česko – Fínsko rástol až po skončení denných seriálov, aj preto jeho podielová vizitka predstavuje hodnoty 12, 13,5 a nad 29 % (všetko v 12 – 54). Tretia tretina bola zároveň najsledovanejším programom dňa s ratingom 9,5 %. Vo štvrtok výnimočne platilo, že neoslaboval hokej seriály, ale seriály hokej. Tento fakt už ale neplatil pre neskoršie programy, Rodinné prípady skončili pod 14 %, Kosti na 12 %.

Medzi menšími stanicami sa aj tento raz najväčšej pozornosti tešila Pluska. Jej Profesionáli aj nasledujúci film Pomsta rytiera atakovali podiel 6 %, Strážca na Dajto uhral štvorku. Mentalista Domy túto hranicu tesne podliezol, Zakázaná láska uhrala podiely okolo 3 a 5,5 %.

Čítať viac...
Nahor