Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno aj v utorok v podpriemere, pri štarte prepadlo i Vo štvorici po Slovensku! Divoké kone stúpli

Búrlivé víno si v utorok polepšilo, neprešlo však ani cez podielovú dvadsiatku.

Neúspech Markízy pokračoval aj v utorok. Napriek tomu, že si Búrlivé víno dokázalo oproti pondelňajšiemu štartu siedmej série polepšiť, zaostalo za celodenným priemerom a stlačilo opäť prime-time výkon lídra. Bez započítania oneskorenej sledovanosti ho podľa našich informácií sledovalo 7,4 % divákov pri podieli 19,6 %. Ratingovo ide o hodnotu, okolo ktorej sa hýbalo na jeseň. Seriál si tak podľa všetkého drží svojho diváka, pri vyššom počte divákov pri obrazovke ale nestúpa.

Markíza v utorok odštartovala predčasne aj ďalší jarný projekt, keď o týždeň skôr spustila tretiu tentoraz zimnú verziu šou Vo štvorici po Slovensku. Uviedla sa veľmi slabo, keď mala uhrať rating 5,9 % s podielom len 18,3 %. Šou začína s treťou sériou tam, kam sa v závere prepadla druhá letná séria. Tá dosiahla najhorší výkon práve s finále, ktoré odsunuté k desiatej hodine dosiahlo podobný podiel.

Televízia ma za sebou dva dni, počas ktorých menila program, aby odštartovala skôr svoje jarné projekty. Výkonnostne sa jej to vôbec nevyplatilo. Z výkonov dovtedajších filmov v prime-time počas sviatkov a aj z výkonov filmov Joj sa dá očakávať, že by plánované večerné snímky uhrali značne viac.

Obom utorňajším hlavným programom Markízy robila konkurencia premiéra českej komédie Správny dres na Joj, sledovalo ju 7,1 % divákov s podielom 19,8 %. Polepšili si nasledovné Čierne vlajky, s podielom 13 % byť ale spokojné nemohli. V pondelok aj utorok večer sa darilo značne Jednotke, s filmom Bella a Sebastián šla k podielom okolo 11 a pod 13 % (12 – 54 / 12+).

Čo Joj podrástlo už k väčšej spokojnosti, boli Divoké kone. Tie sa síce v ratingu príliš nedvihli, podielovo už ale zaznamenali značne uspokojivejšie výsledky s podielmi oboch častí okolo 18 %. Tá druhá sa pritom doťahovala k piatim ratingom, ktoré dosahoval seriál s druhou večernou časťou na jeseň. Markíza proti Divokým koňom vysielala komédiu Lov na exmanželku, uhrala share 21,5 %. Lídrovi sa darilo najmä s denným programom, kedy s filmami skákal aj nad tridsiatku. Zo spravodajstiev boli tentoraz úspešnejšie Televízne noviny, v podieli šli pod 30 %, Noviny Joj sa dostali pod 27 %.

Medzi menšími vyskočila najprv Plus, Profesionáli sa dostali pod 6 %, snímka Tsunami tesne prekročila 7 %. Mentalista na Doma s prvou časťou šiel pod šestku, s druhou už vyskočil blízku ku 8 %. Film Air America na Dajto sa dostal cez 4 %.

Čítať viac...
Nahor