Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno definitívne pobeží aj na jeseň! Na prime-time už však nemá

Seriál by sa mal dožiť aj šiestej série.

Búrlivé víno si Markíza ponechá podľa informácií portálu Mediaboom.sk aj pre nasledujúcu jesennú sezónu. So silným brandom, ktorý však aktuálne klesol pod priemery stanice, sa tak Markíza nechce rozlúčiť a príbehy známych hrdinov natiahne na ďalšie mesiace.

Urobí tak napriek tomu, že podielovo je v súčasnej sezóne silnejší podvečerný seriál Chlapi neplačú, ktorý však touto jarou skončí. Už skôr sme spomínali, že sa seriál dožije, paradoxne, menej sezón, ako Búrlivé víno, ktoré nebolo koncipované ako denný seriál. Chlapi neplačú sa aktuálne hýbu nad 7 ratingami s výskokmi smerom k osmičke, Búrlivé víno sa ostatné týždne pohybuje stabilne medzi 8 – 8,5 %.

Markíza aktuálne pilne pracuje na novom dennom seriáli a je otázne, do akého času ho nasadí. Pôvodne komunikovaná náhrada za Chlapi neplačú sa pokojne môže dostať do hlavného vysielacieho času, nakoľko ak zotrvá Búrlivé víno pri súčasných výkonoch, Markíza si viac nebude môcť dovoliť znižovanie ratingov v prime-time.

Nastať tak môže ďalšia paradoxná situácia, keď sa seriál vráti do času, v ktorom na úplnom začiatku štartoval. Búrlivé víno malo pôvodne vyhradený slot o 18-tej, v ktorom nahradilo slabnúce Bez servítky. Podielovo sa dokázal v tomto čase hýbať aj nad štyridsiatkou. Pre veľký úspech televízia seriál po troch mesiacoch presunula na 20:30 s bezpečnými podielmi nad tridsiatkou, aktuálne sa však hýbe bližšie dvadsiatim percentám.

 

Čítať viac...
Nahor