Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno chce pokračovať, no Pocisková nie: Tvorcovia už rátajú s jej odchodom!

Hlavná tvár seriálu sa postupne dostáva do úzadia, v hre je opäť aj jej odchod.

Na pokračovanie ju minulý rok museli prehovárať tvorcovia, no je možné, že dlhšie ju už v seriáli udržia. Nela Pocisková ako hlavná tvár niekdajšieho hitu Markízy, Búrlivého vína, už potvrdila, že niekoľkomesačné špekulácie o jej konci v seriáli neboli náhodné.

Herečka priznala, že skončiť v Búrlivom víne chcela už pred rokom. Nakoniec ju tvorcovia prehovorili na pokračovanie. Pokiaľ by Pocisková odišla zo seriálu ešte v minulom roku, odišla by na jeho vrchole. Je všeobecne známe, že už dávnejšie som chcela trochu menej hrať. Už pred rokom som chcela skončiť, ale tvorcovia a produkcia ma presvedčili, aby som ostala ešte jednu sezónu. Tak sme sa dohodli, že ostanem,“ povedala pre denník Plus jeden deň. Tento rok je pre seriál zatiaľ katastrofou, keď sa z minuloročných 30 % podielov prepadol na súčasných 21 – 22 %.

Pocisková iniciatívu odísť  z Búrlivého vína berie na seba. Nakoniec sa s tvorcami dohodla, že bude postupne nakrúcať menej, čo bol jej cieľ aj v minulosti: „Pred rokom nechceli, aby som odišla. Tak som ostala s tým, že budem točiť menej a budem mať menej obrazov.“

Odchod kľúčovej postavy zo seriálu je ale naďalej v hre. Tvorcovia už rátajú aj s touto možnosťou. Po Milovi Kráľovi, ktorého scenáristi pre jeho odchod do Kukučky odstránili z Búrlivého vína nielen nešťastne ale aj definitívne, môže byť Pocisková ďalším dôležitým menom, ktoré sa z deja vytratí. V jej prípade však seriálová smrť nehrozí. „Pripravujú sa už aj na takúto možnosť. Bavili sme sa o tom, že keby som aj odišla, tak by ma poslali na liečenie alebo podobne, aby som sa mohla kedykoľvek vrátiť,“ dodala Pocisková.

O jej odchode ale zatiaľ nie je definitívne rozhodnuté. Markíza má podľa viacerých informácií v pláne pokračovať s Búrlivým vínom aj v budúcom roku, a to napriek jeho podpriemerným výkonom. Túto ambíciu ešte v začiatku sezóne potvrdil aj riaditeľ televízie Matthias Settele. Dlhšie sa skloňoval možný presun seriálu na 18-tu hodinu, momentálne je pravdepodobnejšie zotrvanie v prime-time aj pre budúci rok. Čo by mu však mohlo pomôcť, je otázne. Televízii na jar nepomohol medializovaný prestup Vlada Kobielskeho z Paneláku práve do Búrlivého vína, túto jeseň nepomohla ani posila v podobe Tomáša Maštalíra.

Seriál sa pritom objavuje na obraze čoraz menej. Kým kedysi chodil pravidelne aj 5x do týždňa, pričom v prvú sezónu ho Markíza ťahala dokonca aj cez leto, v súčasnosti ho televízia okresala na 3 časti v týždni. V spojení s hlboko podpriemernou Kukučkou je Búrlivé víno veľkým problémom televízie, keď najmä pre tieto dva denné seriály zaznamenala vôbec najhorší september v histórii a zároveň aj výrazne medziročný pokles.

Čítať viac...
Nahor